ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین تاثیر وجود محدودیت در تامین مالی و ریسک نقدینکی بر سرمایه در گردش شرکتهای فعال در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1398
COI: MIEACONF04_029
Language: PersianView: 269
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه رمضانی طاهر - کارشناس ارشد حسابداری - مدیریت

Abstract:

بحث در خصوص سرمایه گذاری، کارایی و محدودیت در تامین مالی با پیشرفت هرچه بیشتر صنایع در کشورهای دنیا و افزایش رقابت در بین تولیدکنندگان و وجود انواع ریسک های مختلف روز به روز قوت یافته است و موضوع سرمایه در گردش و سرمایه کارا با وجود ریسک نقدینکی و محدودیت در تامین مالی، از مباحث مهم در خصوص سرمایه گذاری می باشدمعمولا. سرمایه گذاران در مسئله انتخاب پرتفوی به طور همزمان اهداف متعارضی مثل بازدهی، ریسک نقدشوندگی و تامین مالی را بکار میبرند، اما همواره هدف گروه های مختلف سرمایه گذار حداکثر کردن ارزش است. یکی از عوامل موثر بر ریسک داراییه ا قابلیت نقدشوندگی آنهاست. مقاله حاضر به سنجش تاثیر محدودیت در تامین مالی و ریسک نقدینگی بر سرمایه در گردش شرکت های فعال در بورس اوراق بهادار تهران در بازه زمانی 1390 الی 1396 می پردازد. با توجه به نتایج حاصل از تخمین الگو به روش پانل ایستا برای مدل ، مقدار ضریب، آماره Z و مقدار سطح معنیدار برای فرضیه اول و شاخص اصلی مقاله یعنی محدودیت حقوقی و مالی برابر؛ -13.0، -24,17، 0,000، هستند. از آنجایی که مقدار سطح معنی دار، کمتر از 0/05 میباشد، بنابراین فرضیه صفر قابل رد می باشد و فرضیه مقابل پذیرش میشود و افزایش در محدودیت مالی شرکت تاثیر منفی بر سرمایه در گردش دارد. باید بیان داشت که افزایش در رشد سالانه فروش منجر به افزایش سرمایه در گردش شرکتها می شود. همچنین افزایش در اندازه شرکت منجر به افزایش سرمایه در گردش شرکتها می شود. افزایش در ریسک نقدینگی شرکت منجر به کاهش سرمایه در گردش شرکتها می شود و افزایش در بازده دارایی شرکت منجر به افزایش سرمایه در گردش شرکتها می شود..

Keywords:

محدودیت های مالی و حقوقی , سرمایه در گردش , مدل پانل ایستا , شرکت های فعال در بورس

Paper COI Code

This Paper COI Code is MIEACONF04_029. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1000331/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رمضانی طاهر، فاطمه،1398،تعیین تاثیر وجود محدودیت در تامین مالی و ریسک نقدینکی بر سرمایه در گردش شرکتهای فعال در بورس اوراق بهادار تهران،4rd international conference on management, industrial engineering, economics and accounting،https://civilica.com/doc/1000331

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support