ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پدیدارشناسی ارزشی تلفیق معماری سنتی و مدرن ایرانی؛ در دکوراسیون های داخلی فضاهای عمومی

Year: 1398
COI: NCSAC05_019
Language: PersianView: 240
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شالیزه نوذری فر - کارشناسی، معماری و مدیر عامل شرکت طراحی داخلی شالیزه
محمدرضا مطهری - عضو هیئت علمی گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه اراک

Abstract:

طراحی داخلی از نگاه تلفیقی در معماری سنتی و مدرن نگرشی نوین در راستای تحقیق بهتر اهداف مدرنیته می باشد که در نگاه بهسازی محیط های داخلی و تکوین بعد هویتی موثر واقع گردد. در معماری امروزی به طور خاص برای این موضوع فکری انجام نشده است و در این زمینه تنش های مدول های غربی با نگاه کپی کاری از یک طرف و یا طرح های کاملا سنتی به صورت جولانی و ادامه دار از طرف دیگر به عنوان معضلی بی وقفه و ا دامه دار حس می شود. در این راستا مشکل بدوی دیگری که نمایان است این است که ؛ در طراحی در عصر کنونی به فرایند طراحی داخلی و بعد هویتی آنها در وادی تلفیق گویه های مشترک کمتر توجه شده است. لذا هدف از این پژوهش مشخص شدن فاکتورهای موثر از بعد تلفیقی معماری سنتی و مدرن با پیروی از ابعاد هویتی معماری ایرانی می باشد. روش تحقیق در این پژوهش از نوع کیفی و به صورت توصیفی و تحلیلی می باشد. نتایج تحقیق بیانگر این موضوع می باشد که توجه به ابعاد هویتی و کالبدی در معماری داخلی فضاهای امروزی با توجه به شاخصه های موثر معماری سنتی (رنگ متریال، موتیف ها و عناصر سازه ای) می تواند موثر واقع گردد.

Keywords:

پدیدارشناسی، دکوراسیون داخلی، هویت معماری سنتی، معماری مدرن

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCSAC05_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1001372/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نوذری فر، شالیزه و مطهری، محمدرضا،1398،پدیدارشناسی ارزشی تلفیق معماری سنتی و مدرن ایرانی؛ در دکوراسیون های داخلی فضاهای عمومی،5th Conference on Sustainable Architecture and City،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1001372

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support