Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معنا شناسی و نقش معماری در ایجاد فضاهای هم اندیشی

Year: 1398
COI: NCSAC05_229
Language: PersianView: 273
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهاره میرزازاده - کارشناسی ارشد معماری، واحد بوشهر، دانشگاه آزاد اسلامی، بوشهر
احمد ترکمان - استادیار و دکتری معماری، عضو هیئت علمی، گروه معماری، واحد مرودشت، دانشگاه آزاد اسلامی، مرودشت

Abstract:

معماری هنری اجتماعی است که هر معمار برای طرح هایش روش خاص خود را دارد ولی در نهایت همه ی طرح های معماری برای پاسخ به نیازهای اجتماعی آفریده می شوند؛ مراکز هم اندیشی یکی از بهترین مکان های جمعی برای رفع نیازهای روحی و شخصیتی افراد هستند و می توانند به عنوان یک تفرجگاه نیز به شمار آیند. هم اندیشی همچون بازاری برای شناسائی فرصت های تفاهم و قوت افکار در جامعه است و دارای پیچیدگی های بیشتری نظیر زیبایی و اتحاد بصری، فرهنگ و اجتماع هستند. روش تحقیق به صورت توصیفی- تحلیلی و تحلیل محتوابوده و برای جمع آوری اطلاعات با توجه پژوهش از روش کتابخانه ای استفاده شده است. ایجاد فضای مناسب جهت برقراری تعاملات اجتماعی در سطح اجتماعیو سطح شهری که شهروندان در آن با احساس تعلق به مکان نقش موثری در برنامه ریزی شهری داشته باشند از اهداف این پژوهش می باشد. مواردی که در این پژوهش در قالب اهداف مرکز هم اندیشی به آن پرداخته شده هرکدام در معماری به نحوی مشخص کننده ی برخی نیازهای مجموعه در ایفای هر چه بیشتر نقش خود به عنوان یک مرکز هماندیشی مطلوب و موثر می باشد. نتایج حاصل از این پژوهش نشان می دهد که معماری اصولی و طراحی مناسب فضاها می تواند نقش اساسی در عملکرد این مجموعه ها و افراد جامعه ایفا نماید و با گسترش این عملکردها و تقویت آن د جامعه می توان شاهد ارتقایحس تعلق به مکان و تعاملات اجتماعی در جامعه گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCSAC05_229. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1001580/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرزازاده، بهاره و ترکمان، احمد،1398،معنا شناسی و نقش معماری در ایجاد فضاهای هم اندیشی،5th Conference on Sustainable Architecture and City،Tehran،https://civilica.com/doc/1001580

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,540
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support