Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت جهانگردی و توسعه پایدار شهری با رویکرد پیوست فرهنگی گردشگری شهر رشت (بقعه خواهر امام ع )

ششمین کنگره ملی عمران، معماری و توسعه شهری
Year: 1398
COI: ICSAU06_0003
Language: PersianView: 346
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید پورعیسی چافجیری - عضوهیئت علمی دانشگاه گیلان پژوهشکده گیلان شناسی
سمیرا قربانپورچالشتری - پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان

Abstract:

ارزیابی تاثیرات فرهنگی که در ادبیات نظری جامعه ی ایران پیوست فرهنگی نامیده می شود، رویکردی جدید و مختص ایران است. لازم به ذکر است که پیوست فرهنگی مفهوم نوبنیادی است که به دنبال واژگان راهبردی مهندسی فرهنگ، مهندسی فرهنگی و مدیریت فرهنگی در آذر ماه سال 1386 توسط مقام معظم رهبری مطرح گردید و ذهن سیاستمداران، پژوهشگران و مسئولین را به خود جلب کرده است و آنها را ملزم ساخته تا به نتایج فرهنگی و غیر فرهنگی طرح ها و پروژه های اجرایی خود توجه کنند و با پیش بینی خطرات و نقاط ضعف های طرح های خود راهکارهایی را در جهت بهبود و رفع آن ها اتخاذ کنند که یکی از این عرصه ها گردشگری و صنعت توریسم است. امروزه در جهان گردشگری به عنوان یک صنعت از لحاظ اقتصادی باعث افزایش درآمد سرانه هر کشوری شناخته می شود . در وضعیت کنونی با توجه به نبود یک سیستم یکپارچه هنوز جایگاه گردشگری شهری در نظام مدیریت شهری بدرستی تعریف نشده است. یکی از انواع گونه های گردشگری شهری، گردشگری مذهبی و زیارتی است که شهر رشت به عنوان مرکز استان گیلان دارای انواع جاذبه های مذهبی است که از آن جمله میتوان بقعه خواهر امام را نام برد که پژوهشگران در این پژوهش با توجه به قابلیت های بقعه (بعنوان خواهر امام رضا (ع)) به معرفی آن پرداختهاند. پژوهش حاضر با استفاده از منابع کتابخانهای و مطالعات میدانی به انجام رسیده است و نتایج حاصل از آن نشان داد که بقعه خواهر امام می تواند تاثیر مثبتی در امر گردشگری شهری شهر رشت داشته باشد اما مورد بی مهری بسیاری قرار گرفته است و بعن وان یک موهبت گردشگری به آن توجهی نشده است. بنابراین لازم است مسئولین با برنامه ریزی، مدیریت، ایجاد امکانات، بهبود زیر ساختها و با معرفی هر چه بیشتر این بقعه در سطح ملی باعت توسعه گردشگری شهری شهر رشت و افزایش درآمدهای حاصل از آن شوند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU06_0003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1002847/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پورعیسی چافجیری، حمید و قربانپورچالشتری، سمیرا،1398،مدیریت جهانگردی و توسعه پایدار شهری با رویکرد پیوست فرهنگی گردشگری شهر رشت (بقعه خواهر امام ع )،6th. National Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/1002847

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,964
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support