ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر پرده حباب هوا در جلوگیری از نفوذ شوری در آب های سطحی

Year: 1398
COI: ICSAU06_0801
Language: PersianView: 171
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اکرم طالبی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده عمران و محیط زیست
سیدعلی اکبر صالحی نیشابوری - استاد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده عمران و محیط زیست

Abstract:

با توجه به در خطر بودن منابع آب شیرین توسط عوامل آلوده کننده مختلف، مطالعه منابع آب سطحی نیازمند برنامه ریزی و دانش کافی بوده و از جنبه های زیست محیطی و توسعه پایدار بسیار مهم و ضروری میباشد. یکی از این عوامل آلوده کننده طبیعی، پدیده پیشروی آب شور دریا می باشد. پیشروی آب شور دریا یک فرآیند طبیعی است که به علت تفاوت چگالی آب شور نسبت به آب شیرین صورت میگیرد. نفوذ نمک از طریق آبهای ساحلی میتواند تهدید جدی برای آب آشامیدنی، صنعت و کشاورزی باشد. فلذا روشهای متعددی برای جلوگیری از نفوذ آب شور به آب شیرین مورد بررسی قرار گرفته است. سیستم پرده حباب هوا با توجه به اینکه یک سازه فیزیکی، مانند مانعهای ثابت یا کشویی که از نفوذ آب شور جلوگیری می کنند، را در آب نصب نمی کند؛ میزان تاثیر در اکوسیستم و نیاز به تولید اکسیژن در آب را کاهش میدهد. بنابراین سیستم پرده حباب هوا روش برتری در جلوگیری از نفوذ شوری محسوب میشود. در این مطالعه با استفاده از یک مدل عددی در نرم افزار ANSYS Fluent به بررسی تاثیر پرده حباب هوا در جلوگیری از نفوذ شوری در آبهای سطحی پرداخته شده است. نتایج حاکی از آن است که پرده حباب هوا با ایجاد جریان چرخشی، آب شور را به سمت دریا هدایت میکند و از پیشروی در آب شیرین ممانعت به عمل می آورد.

Keywords:

پرده حباب هوا , تداخل آب شور و شیرین , نفوذ گوه شور , فلوئنت

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU06_0801. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1003629/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طالبی، اکرم و صالحی نیشابوری، سیدعلی اکبر،1398،بررسی تاثیر پرده حباب هوا در جلوگیری از نفوذ شوری در آب های سطحی،6th. National Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/1003629

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 32,339
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support