ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین رابطه هویت انسان و مکان در نظریه های روانشناختی

Year: 1398
COI: ICSAU06_1098
Language: PersianView: 245
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مانا ابراهیمی مجرد - دانشجوی دکتری معماری دانشگاه علم و صنعت ایران
فرهنگ مظفر - دانشیار گروه معماری دانشگاه علم و صنعت ایران
سیدباقر حسینی - دانشیار گروه معماری دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

در سالهای اخیر توجه به مفهوم هویت و هویت مکانی در حوزه تحقیقات معماری و شهرسازی به وفور به چشم میخورد، در حالی که هنوز درک درستی از این واژه وجود ندارد. مکان بخشی از هویت وجودی انسان را در رابطه دوسویه انسان و مکان با نام هویت مکانی تشکیل میدهد، بنابراین، یکی از رویکردهای مواجهه با این موضوع، رویکرد روانشناختی است. هدف مقاله حاضر، تبیین رابطه بین هویت انسان و مکان در نظریه های روان شناختی با تاکید بر پیدایش و کاربرد آن در عرصه معماری و شهرسازی است. در راستای این هدف، رویکردها و نظریه های مختلف به مفهوم هویت در حوزه روانشناختی بررسی میشود تا بتوان ابعاد هویت و رابطه آن با مکان را بازشناسی نمود. به این ترتیب، نظریه های مرتبط و همچنین عقاید متخصصان با رویکرد روانشناسی، بررسی و از طریق استدلال منطقی به بازشناسی مفهوم هویت مکانی و رابطه آن با هویت انسان، پرداخته خواهد شد. بررسی نظریه های هویت- محور نشان میدهد، هویت مکانی یکی از ابعاد هویت فردی است که در رابطه با محیط کالبدی پیرامون او شکل میگیرد و مولفه های طراحی محیطی در ایجاد آن نقش اساسی ایفا میکنند. مرور ادبیات و دستاورد این پژوهش تدوین رابطه بین هویت و مکان و به تبع آن هویت مکانی با رویکرد روانشناختی است که میتواند مورد استفاده متخصصان معماری و شهرسازی در حوزه آموزش نظری و عملی قرار گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU06_1098. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1003920/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیمی مجرد، مانا و مظفر، فرهنگ و حسینی، سیدباقر،1398،تبیین رابطه هویت انسان و مکان در نظریه های روانشناختی،6th. National Congress on civil engineering, architecture and urban development،Tehran،https://civilica.com/doc/1003920

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,343
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط


مقالات فوق بر اساس داده کاوی مقالات مطالعه شده توسط پژوهشگران محاسبه شده است.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support