ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر عوامل موثر در جذب گردشگران دربازاریابی گردشگری

Year: 1398
COI: JR_EMSD-3-1_001
Language: PersianView: 231
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

زهره بزرگمنش - مرکز آموزش علمی- کاربردی نیشابور، خراسان رضوی، خراسان، ایران
هلن مربی هروی - نشریه مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار، دکتری مدیریت محیط زیست، تهران، ایران

Abstract:

گردشگران در مناطق میزبان ضمن تاثیر بر محیط های فرهنگی و اجتماعی باعث درآمد اقتصادی شده و در نهایت باعث رفاه اجتماعی ساکنان این مناطق می شوند. تحقیق از نوع توصیفی- تحلیلی بوده و جمع آوری داده ها از طریق مطالعات کتابخانه ای و ادبیات موضوع انجام گرفته است. متغیر مستقل عوامل موثر در جذب گردشگران و متغیر وابسته عوامل موثر در بازاریابی گردشگری بوده است. جهت تجزیه و تحلیل داده ها از نرم افزار SPSS19 استفاده شده است. برای بررسی میزان تاثیر عوامل موثر در جذب گردشگران در عوامل موثر در بازاریابی از آزمون های فراوانی، خی اسکوار و ANOVA استفاده شده است. آزمون نرمالیه One-Sample Kolmogorov-Smirnov Test داده ها نشان می دهد توزیع داده ها نرمال بوده است. ادبیات موضوع عوامل موثر در جذب گردشگران را به سه دسته عامل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و عوامل موثر در بازاریابی را به پنج گروه محصول، قسمت، مکان، ترفیع و افراد تقسیم کرده اند. تفاوت آماری با اهمیتی (p<0.05) در عوامل موثر در بازاریابی گردشگری برای سه گروه عوامل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در ادبیات موضوع p=0.009, F(35.2)=5.442 وجود دارد. اندازه اثر، محاسبه شده با استفاده از eta squared=0.2 بود که نشان دهنده یک اثر زیاد است. مقایسات Post Hoc با استفاده از آنالیز Tukey HSD نشان می دهد که میانگین گروه عوامل فرهنگی (SD=1.28, M=4.15) و عوامل اقتصادی (SD=0.92, M=2.36) تفاوت آماری با اهمیتی وجود دارد. بین میانگین گروه اجتماعی (SD=1.60, M=3.42) و گروه عوامل فرهنگی و اقتصادی تفاوت آماری با اهمیتی وجود ندارد. بنابراین می توان با ایجاد محیط فرهنگی متناسب با منطقه میزان که مورد علاقه جهانگردان باشد و رضایت میهمانان را فراهم کند، همچنین از لحاظ اقتصادی نیز برای منطقه میزان سودآور بوده و باعث کارآفرینی شود و می توان به توسعه پایدار در بازاریبای گردشگری دست یافت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_EMSD-3-1_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1004454/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بزرگمنش، زهره و مربی هروی، هلن،1398،بررسی تاثیر عوامل موثر در جذب گردشگران دربازاریابی گردشگری،https://civilica.com/doc/1004454

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support