ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه مسیولیت پذیری اجتماعی و چابکی سازمانی با نقش تعدیل گر اشتیاق شغلی (مورد مطالعه: بیمارستان امام خمینی ره شهر ایلام)

Year: 1398
COI: JR_SHIMU-27-4_006
Language: PersianView: 168
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه مرشدی - گروه مدیریت، دانشکده علوم انسانی، دانشگاه ایلام، ایلام، ایران
کرم خلیلی - گروه مدیریت، دانشکده علوم انسانی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ایلام، ایلام، ایران
حامد قاسم پور - گروه مدیریت، دانشکده علوم انسانی، دانشگاه ایلام، ایلام، ایران

Abstract:

مقدمه: درک پرستاران از مسیولیت اجتماعی خود بیمارستان را در مقابل تحولات پویای محیطی مصون می دارد. زیرا بخشی از اینمسیولیت پذیری ناشی از پاسخگویی به موقع به مسایل محیط است و از آن تحت عنوان چابکی سازمانی یاد می شود. در صورت چابک نبودن سازمان،مسایلی به وجود می آید که در حوزه رفتار سازمانی، تحت عنوان فرسودگی شغلی یاد می شوند. پادزهر مبارزه با فرسودگی شغلی، ایجاد اشتیاق شغلی درمیان کارکنان است که آنان را به فعالیت برای دستیابی به اهداف سازمانی سوق می دهد. از این رو، هدف این پژوهش، بررسی رابطه بینمسیولیت پذیری اجتماعی و چابکی سازمانی با نقش تعدیلگر اشتیاق شغلی در بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام می باشد.مواد و روش ها: جامعه تحقیق کلیه پرستاران بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام به تعداد 300 نفر می باشد که با استفاده از جدول مورگانتعداد 169 نفر به روش تصادفی ساده به عنوان نمونه انتخاب شدند. ابزار گردآوری داده ها، پرسش نامه استاندار است و فرضیه های تحقیق از طریقنرم افزار Smart-PLS نسخه 2 آزمون شدند. یافته های پژوهش: نتایج نشان می دهد ضریب معناداری میان مسیولیت پذیری اجتماعی و چابکی سازمانی برابر با 52/354 است که از سطح اطمینان 1/96 بیشتر است. بر این اساس، فرضیه نخست تحقیق مبنی بر وجود رابطه میان مسیولیت پذیری اجتماعی و چابکی سازمانی تایید می شود. هم چنین، اشتیاق شغلی با ضریب معناداری 7/242 که از سطح اطمینان 1/96 بیشتر است رابطه بین مسیولیت پذیری اجتماعی و چابکی سازمانی را تعدیل می کند.بحث و نتیجه گیری: امروزه صرف ارایه خدمات حتی با کیفیت مطلوب نمی تواند رضایت ذی نفعان بیمارستان را تحقق بخشد؛ زیرا با افزایشآگاهی مردم به وظایف چندگانه بیمارستان ها در حوزه های اجتماعی، مسیولیت پذیری در قبال جامعه از کمترین خواسته ها به شمار می آید. چونتحقق متقابل اهداف سازمانی و جامعه، نتیجه آگاهی و عمل در چارچوب مسیولیت اجتماعی است. این مهم در گرو چابکی سازمان ها برای پاسخگوییبه انتظارت در حال رشد ذی نفعان و ایجاد زمینه های اشتیاق شغلی برای پیشبرد فرد در چارچوب اهداف پیش بینی شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SHIMU-27-4_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1005343/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرشدی، فاطمه و خلیلی، کرم و قاسم پور، حامد،1398،بررسی رابطه مسیولیت پذیری اجتماعی و چابکی سازمانی با نقش تعدیل گر اشتیاق شغلی (مورد مطالعه: بیمارستان امام خمینی ره شهر ایلام)،https://civilica.com/doc/1005343

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,008
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support