ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی سه بعدی عددی آبشستگی اطراف پایه های پل در تنگ شدگی های طولانی با استفاده از مدل عددی SSIIM

Year: 1393
COI: JR_JWSC-21-5_013
Language: PersianView: 122
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی مفتاح هلقی - دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
فاطمه حاجبی - مدرس/ دانشگاه جامع علمی کاربردی

Abstract:

امروزه مساله آبشستگی یکی از مسائل مهم در علم مهندسی رودخانه می باشد. تعیین رابطه میان پارامتر های موثر بر عمق آبشستگی و حداکثر عمق آبشستگی و یافتن تابع حاکم بر آن ها از موضوعات مهم در مهندسی هیدرولیک است که در آن سعی می شود رابطه ای ریاضی میان عمق آبشستگی به عنوان متغییر وابسته و پارامتر های موثر بر این پدیده به دست آید. از این رو به یک مدل عددی توانمند نیاز است که روابط پیچیده حاکم بر این پدیده را به معادلات ساده و قابل حل تبدیل نماید. در این تحقیق مدل عددی SSIIM میزان آبشستگی ناشی از پایه پل در مقطع با تنگ شدگی طولانی را به خوبی شبیه سازی کرده است. نتایج نشان داده که با افزایش مقدار نسبت تنگ شدگی، افزایش قطر ذرات رسوبی، انتخاب پایه پل با شکل مقطع مناسب و با فاصله قرار دادن پایه پل از ابتدای تنگ شدگی و مرزهای کناری مقدار آبشستگی در اطراف پایه پل به حداقل می رسد

Keywords:

آبشستگی , تنگ شدگی , شبیه سازی عددی , پایه پل و مدل عددی SSIIM

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JWSC-21-5_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1009149/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مفتاح هلقی، مهدی و حاجبی، فاطمه،1393،شبیه سازی سه بعدی عددی آبشستگی اطراف پایه های پل در تنگ شدگی های طولانی با استفاده از مدل عددی SSIIM،https://civilica.com/doc/1009149

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,960
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support