ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی شاخص های تحریم اقتصادی بر تعداد گردشگری خارجی (مطالعه موردی: شهر مشهد)

Year: 1398
COI: URDCONF04_012
Language: PersianView: 194
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

باقر یوسفیان - کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی، موسسه آموزش عالی بینالود
حمداله سجاسی قیداری - استادیار گروه جغرافیا، دانشگاه فردوسی مشهد
فرید جواهر زاده - استادیار گروه اکوتوریسم، موسسه آموزش عالی بینالود

Abstract:

گردشگری یکی از بخش های صادراتی مهم است . این بخش از اثرات، باعث ایجاد اشتغال مستقیم و کسب درآمدهای ارزی از طریق تولید و فروش کالاها و خدمات به گردشگران می شود. این پژوهش قصد دارد به بررسی شاخص های تحریم اقتصادی بر تعداد گردشگری خارجی شهر مشهد را تجزیه و تحلیل کند. پژوهش حاضر از حیث هدف، کاربردی و از نظر نحوه گردآوری اطلاعات، توصیفی تحلیلی است. در این پژوهش، شامل تمامی مدیران ارشد متخصص در امور گردشگری استانی میراث فرهنگی، استانداری، دانشگاه و آستان قدس با روش گلوله برفی که تعداد آنها 40 نفر می باشد. در این تحقیق به منظور تحلیل داده ها از نرم افزارهایی مانند SPSS ، Excel استفاده و در نهایت به تحلیل نتایج به دست آمده پرداخته شد. همچنین برای تجزیه و تحلیل داده های از آمار توصیفی (میانگین و انحراف معیار ) و آمار استنباطی (ضریب همبستگی و رگرسیون) به استفاده شد. نتایج تحقیق نشان داد که مقدار همبستگی بین شاخص های تحریم اقتصادی (متغیر مستقل) و تعداد گردشگر خارجی (متغیر وابسته) برابر با 0.97 است که همبستگی آن از نوع مستقیم با شدتی قوی است و مقدار ضریب تعیین تعدیل شده برابر با 0.92 می باشد که نشان می دهد 92 % از تغییرات تعداد گردشگر خارجی در منطقه نمونه وابسته به 3 شاخص تحریم اقتصادی (نرخ دلار، شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی و تورم) است و مابقی این تغییرات ( 8 درصد ) که به مجذور کمیت خطا معروف است.

Keywords:

تحریم اقتصادی ، گردشگری خارجی، مشهد

Paper COI Code

This Paper COI Code is URDCONF04_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1010304/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسفیان، باقر و سجاسی قیداری، حمداله و جواهر زاده، فرید،1398،بررسی شاخص های تحریم اقتصادی بر تعداد گردشگری خارجی (مطالعه موردی: شهر مشهد)،4th International Conference on Agriculture, Environment, Urban and Rural Development،https://civilica.com/doc/1010304

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 358
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support