ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل و شبیه سازی ملخ هواپیما با استفاده از CFD

Year: 1398
COI: AEROSPACE18_083
Language: PersianView: 340
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کاظم یزدیان - دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا،
بهروز شهریاری - استادیار دانشگاه صنعتی مالک اشتر مجتمع دانشگاهی مکانیک،دانشگاه صنعتی مالک اشتر، ایران
منصور اصغری - دکترای هوافضا مجتمع دانشگاهی مکانیک،دانشگاه صنعتی مالک اشتر، ایران

Abstract:

هدف از این پژوهش شبیه سازی و تحلیل یک ملخ دو تیغه با استفاده از روش دینامیک سیالات محاسباتی بر اساس روش حجم محدود می باشد. به منظور بررسی نیروها و رفتار میدان جریان، یک ملخ در سرعت ها و شرایط مختلف جریان توسط روشهای عددی مورد بررسی قرار گرفته و نیروهای حاصل از ملخ در سرعت ها و شرایط مختلف با استفاده از نرم افزار Ansys_Fluent 18.2 مورد آنالیز و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. با توجه به اهمیت جریان اطراف ملخ و همچنین جریان پایین دست به شبیه سازی میدان جریان ملخ و تحلیل جریان بر روی ملخ و نیروها ،گشتاورها و اثرات ناشی از حضور جریان حاصل از حرکت ملخ نیز پرداخته شد و منحنی ها و کانتورهای مربوط استخراج گردید . در این تحلیل عددی جریان بصورت پایا و از مدل اغتشاشی -ℰ RNG استفاده شده است. نتایج این نتایج تحقیق نشان می دهد که در دور 261/8 رادیان بر ثانیه و سرعت ورودی 10 متر بر ثانیه تراست بیشینه خواهد شد همچنین درقسمت هایی از پره ها، ورتیسیته های قوی تشکیل شده و جریان پایین دست دچار آشفتگی های بسیاری است .

Keywords:

ملخ-شبیه سازی-دینامیک سیالات محاسباتی-تراست -آیرودینامیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is AEROSPACE18_083. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1015237/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یزدیان، کاظم و شهریاری، بهروز و اصغری، منصور،1398،تحلیل و شبیه سازی ملخ هواپیما با استفاده از CFD،The 18th International Conference of Iranian Aerospace Society،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1015237

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,720
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support