Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نشانه های تغییر اقلیم در منطقه فردوس

سمپوزیوم ملی قنات بلده فردوس
Year: 1398
COI: BALADEH01_020
Language: PersianView: 313
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین ابراهیمی - دانشیار دانشکده فنی دانشگاه شهر قدس
علیرضا چگنی زاده - دانشجوی دکتری مهندسی و مدیریت منابع آب - - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب
محمد جواد بهمنی - دانشجوی کارشناسی ارشد آب و سازه های هیدرولیکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

Abstract:

پیش بینى تغییرات آتى پدیده تغییر اقلیم و پیامدهاى احتمالى آن بر فرآیندهاى هیدرولوژیکى حوزه آبریز کمک فراوانى به چالش هاى مدیران و برنامه ریزان منابع آب در دوره آتى مى کند و مى تواند در برنامه ریزى صحیح و مدیریت جامع اکوسیستمى حوزه هاى آبریز گام مهمى باشد. تغییرات اقلیم باعث تغییر در چرخه هیدرولوژیکى حوزه آبریز شده و در نتیجه باعث برهم خوردن تعادل بین بارش، تبخیر و نفوذپذیرى و ایجاد رواناب مى شوند. داده های 30 ساله از سال 1988 تا 2017 موجود در شهر فردوس با استفاده از روش پارامتریک رگرسیون خطی و غیر پارامتریک آزمون من- کندال مورد بررسی قرار گرفت.همچنین در این پژوهش از آزمون فرض میانگین برای بررسی بهتر روند در روش های پارامتریک استفاده شده است. نتایج به دست آمده نشان دهنده این است که در اکثر ماه ها ، هم در شرایط پارامتریک و هم غیر پارامتریک روند رخ داده است. در ادامه به پیش بینی تغییر اقلیم در منطقه مورد بررسی تا سال 2050 پرداخته می شود که نتایج نشان دهنده خشک سالی های پی در پی و نیز افزایش دما در سال های آینده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is BALADEH01_020. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1015386/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیمی، حسین و چگنی زاده، علیرضا و بهمنی، محمد جواد،1398،بررسی نشانه های تغییر اقلیم در منطقه فردوس،Ferdows National Aqueduct Symposium،Birjand،https://civilica.com/doc/1015386

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support