Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چگونه توانستم با کمک اقدام پژوهی مشکل اعتماد به نفس دانش آموز جسمی- حرکتی ام را برطرف نمایم

Year: 1398
COI: CFTP06_531
Language: PersianView: 1,019
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نسا ترابیان - مجتمع آموزشی استثنایی امید بندرعباس، کارشناسی ارشد روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی دانشگاه تهران، مشاور و مدرس آموزش خانواده آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس

Abstract:

اعتماد به نفس از مهمترین عوامل تحول و شکل گیری شخصیت است و نقش بنیادین در سلامت روان به ویژه سلامت روان کودکان دارد. به گونه ای که اعتماد به نفس پایین و شکل گیری احساس خود کم بینی درکودکان زمینه های آسیب روانی را فراهم می نماید. توجه بهاینامر، به ویژه در مورد کودکان دارای نیازهای آموزشی ویژه و نیز کسانی که به آنها آموزش می دهند، از اهمیت خاصی برخوردار است. اعتماد به نفس از جمله مسائل روانی است که در این زمینه باید به آن توجه شود. زیرا نداشتن اعتماد به نفس در افراد دارای ناتوانی های ویژه دوچندان می گردد. از آن جا که اعتماد به نفس کودک زمینه و ا ساس ادراک وی از تجارب زندگی را فراهم می سازد، دارای ارزش ویژه ای است. شایستگی عاطفی- اجتماعی که از خود ارزیابی مثبت منتج می شود، می تواند به عنوان سپر یا نیروی در مقابل خطر مشکلات آینده به کودک کمک کند. یکی از گروه های اجتماعی که در معرض ابتلا به عزت نفس پایین قرار دارند، افراد دارای ناتوانی ویژه هستند، کودکاندارای نیازهای ویژه نمی توانند به طور موثر با محیط سازگار شوند. این گونه کودکان ممکن است احساس کمتری داشته باشند و برای غلبه بر ناتوانی خود به رفتارهای نامطلوب دست بزنند. اینان با احساس عدم اعتماد به نفس و شک وتردید به خود می نگرند. هدف اصلی این پژوهش تاثیر آموزش مهارت های زندگی و روش شناختی- رفتاری بر افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان جسمی- حرکتی می باشد. برای رسیدن به این هدف از روش تحلیلی، پیمایشی- توصیفی، منابع کتابخانه ای و مصاحبه بهره گیری شده است. دراقدام پزوهی حاضرف که چرخه ای از برنامه ریزی، مشاهده، مصاحبه و منابع علمی استفاده گردد. این امر با همکاری اولیای دانش آموز، مشاوران آموزش و پرورش، اساتید فن و همکاران شاغل در مدرسه به خصوص معلمان و مدیرمدرسه تحقق یافته، تا بدین وسیله اطلاعات معتبر وکاملا قابل اعتمادی را در اختیار اقدام پژوه قرار گیرد. در این پژوهش، اقدام پژوه براری دستیابی به اهداف مورد نظر و با تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده، روش های مطرح شده در پژوهش بخصوص شناختی- رفتاری و آموزش مهارت های زندگی استفاده کرده، که به میزان چشمگیری مشکلات عاطفی و تعاملات منفی بین همسالان در مدرسه، خانواده و جامعه کاهش یافت. پژوهش حاضر با رجوع به منابع اصلی و با روش های علمی و مرحله ای سعی کرده تا گام به گام در کنار دانش آموز وخانواده تا رسیدن به نتیجه مطلوب همراه باشد و امید است که مجموعه حاضر بتواند در ادامه راهبردهای ارزنده برای خوانندگان مطلوب واقع گردد.

Keywords:

دانش آموز معلول جسمی- حرکتی , عزت نفس , روش شناختی- رفتاریف مهارت های زندگی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CFTP06_531. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1020524/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ترابیان، نسا،1398،چگونه توانستم با کمک اقدام پژوهی مشکل اعتماد به نفس دانش آموز جسمی- حرکتی ام را برطرف نمایم،National Conference on Professional Research in Psychology and Counseling with the Approach of New Achievements in Educational and Behavioral Sciences،Minab،https://civilica.com/doc/1020524

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 79,229
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support