ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طرح راهبردی مناسب سازی فضای شهری شهرستان همدان

Year: 1385
COI: NCEUED01_067
Language: PersianView: 1,889
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمهدی حجازی - سازمان بهزیستی استان همدان، معاونت امور توان بخشی
محمد جباری - سازمان بهزیستی استان همدان، معاونت امور توان بخشی
نوید زوجاجی - سازمان بهزیستی استان همدان، معاونت امور توان بخشی
محمدرضا منعام - سازمان بهزیستی استان همدان، معاونت امور توان بخشی

Abstract:

با توجه به اینکه همچنان بر تعداد معلولین مخصوصا در کشورهای در حال توسعه افزوده می گردد، بایستی تجهیز و روان سازی محیط فیزیکی و همچنین بهینه سازی اماکن عمومی موجود برای معلولین را مد نظر قرار داد. مناسب سازی بستر شهری از مهم ترین امور برای کمک به معلولین در راستای یکسان سازی محیط شهری برای این قشر از افرادجامعه میباشد. روش ارائه شده در این مقاله عبارت است از: اولویت بندی اماکن عمومی، خدمات شهری و همچنین راه ها جهت مناسب سازی محیط شهری برای معلولین و جانبازان . برای رسیدن به این مهم پرسشنامه های ترکیبی از چند روش طراحی پرسشنامه بود. با استفاده از داده های به دست آمده از پرسشنامه ها و استانداردهای مناسب سازی، شاخص های موجود در پرسشنامه ها ارزش گذاری شدند. اطلاعات پرسشنامه ها به روش تحلیل سلسله مراتبی AHP کمی شده و نتایج داخل نرم افزارهای اطلاعات جغرافیایی (GIS) وارد شد. در نهایت، با استفاده از نقشه های رقومی شهری به دست آمده از داده های مطالعه، تجزیه و تحلیل داده ها درمحیط GIS انجام گرفت و در آخرین مرحله از این مطالعه طراحی و بهینه سازی مسیرهای شهری صورت پذیرفت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCEUED01_067. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/10234/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حجازی، سیدمهدی و جباری، محمد و زوجاجی، نوید و منعام، محمدرضا،1385،طرح راهبردی مناسب سازی فضای شهری شهرستان همدان،1st National Conference on Enabling the Urban Environment for the Disabled،Tehran،https://civilica.com/doc/10234

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support