ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و اولویت بندی ریسک های موجود در زنجیره تامین با استفاده از روش بهترین_بدترین (مطالعه موردی: صنعت رنگ و رزین)

Year: 1399
COI: IEEM01_023
Language: PersianView: 221
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بنیامین غیوری اردهائی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران
محمد حسین کریمی گوارشکی - استادیار دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران

Abstract:

صنعت رنگ و رزین به عنوان یکی از صنایع مهم کشور به حساب می آید. از آنجا که مصرف سرانه رنگ در کشور 3.5 کیلو گرم به ازای هر نفر می باشد که هر چند که این رقم در مقایسه با سرانه مصرف جهانی بسیار ناچیز است، اما در مجموع رقم قابل توجهی برای جمعیت 80 میلیونی ایران( 280 هزار تن) به حساب می آید. یکی از دغدغه های اصلی مدیران این صنعت، زنجیره تامین این صنعت می باشد. به دلیل پیچیدگی و وجود عدم قطعیت در زنجیره تامین صنایع مختلف، مدیریت ریسک یکی از مهم ترین ابزار جهت مقابله با پیچیدگی ها و عدم قطعیت ها به شمار می آید. مدیریت ریسک فرایند شناسایی عوامل ریسک، ارزیابی آنها و برنامه ریزی برای کاهش اثرات نامطلوب ریسک ها می باشد. آنچه که برای مدیران حائز اهمیت است، شناسایی ریسک ها ، ارزیابی آنها و انتخاب استراتژی مناسب برای هر ریسک است. در این مقاله ابتدا با مطالعه تحقیقات انجام شده در حوزه مدیریت ریسک زنجیره تامین، ریسک های زنجیره تامین صنایع مختلف را گردآوری کرده و از طریق مصاحبه با خبرگان، ریسک های موجود در زنجیره تامین صنعت رنگ و رزین را تعیین، و سپس با روش بهترین_بدترین به رتبه بندی آنها می پردازیم.

Keywords:

مدیریت ریسک، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت ریسک زنجیره تامین، روش بهترین_بدترین

Paper COI Code

This Paper COI Code is IEEM01_023. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1025880/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غیوری اردهائی، بنیامین و کریمی گوارشکی، محمد حسین،1399،شناسایی و اولویت بندی ریسک های موجود در زنجیره تامین با استفاده از روش بهترین_بدترین (مطالعه موردی: صنعت رنگ و رزین)،Conference on Industrial Engineering, Economics and Management،،،https://civilica.com/doc/1025880

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,424
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support