ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برداشت صحیح از پیشینه های معماری منظر برای تولید دانش

Year: 1399
COI: JR_MANZAR-12-51_007
Language: PersianView: 215
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر هاشمی زادگان - دانشجوی دکتری معماری منظر دانشگاه تهران
سید امیر منصوری - دانشکده معماری، پردیس هنرهای زیبا، دانشگاه تهران
ناصر براتی - دانشگاه بین المللی امام خمینی، قزوین، ایران

Abstract:

برداشت از پیشینه طرح ها در حوزه معماری به عنوان امری رایج، از یک سو دچار تابوی تقلیدی بودن ، و از سوی دیگر دچار اتهام بدعت گذاری است. در این زمینه تاکنون به سه مسئله استخراج دانش کاربردی از پیشینه ها ، تعریف برداشت صحیح از پیشینه ها و ابهام زدایی از تفاوت آموزشی و تحقیقی بودن مطالعه موردی پرداخته شده است. آنچه همچنان معنای برداشت صحیح از پیشینه های معماری منظر را نیازمند تحقیق بیشتر می کند، اجتناب ناپذیری تفسیر به واسطه نقش فاعل شناسا در معماری منظر است. پرسش تحقیق حاضر این است که اجتناب ناپذیری تفسیر چه تاثیری بر معنا و روش برداشت صحیح از پیشینه های معماری منظر دارد هدف این تحقیق، کاهش موانع نظری است که می تواند توان تولید دانش این دیسیپلین را دچار اختلال کند. برای این کار، ابتدا مفهوم تولید دانش تدقیق می شود. سپس شرایط پیشینه ها به عنوان منبعی از دانش از یک سو و شرایط محقق به عنوان فاعل شناسای مداخله گر از سوی دیگر به عنوان مولفه های تشکیل دهنده برداشت در قالب چارچوبی نظری تدوین می شوند. در نهایت موضع معماری منظر در مقایسه با این چارچوب تبیین می شود. نتایج نشان می دهد برای تولید دانش در دیسیپلین معماری منظر می توان -علاوه بر چهار شکل برداشت بی قاعده ، سطحی ، عمیق و ساختاری که در تحقیقات گذشته برای معماری تبیین شده است- به سطح دیگری از برداشت به شکل پیوستاری نیز توجه داشت. سطحی که به کمک دو فن سه سویه سازی و تبلور ، می تواند افق های تازه ای در معماری منظر برای مواجهه با مسائل دارای تعدد تفسیر فاعل شناسا، و تامین اعتبار یافته ها باز کند.

Keywords:

معماری منظر, برداشت از پیشینه, مطالعه موردی, طراحی پژوهی, کل گرایی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_MANZAR-12-51_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1027312/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هاشمی زادگان، امیر و منصوری، سید امیر و براتی، ناصر،1399،برداشت صحیح از پیشینه های معماری منظر برای تولید دانش،،،،،https://civilica.com/doc/1027312

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,668
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support