Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر مهارکنندگی و کشندگی اسیدفرمیک تجاری و مستخرج از سه گونه مورچه روی باکتری های استافیلوکوکوساورئوس و سودوموناس آئروژینوزا

Year: 1399
COI: BSCONF07_263
Language: PersianView: 234
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رسول نصری بیصدق - دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی میکروبی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه
شهرام آرمیده - استادیار گروه گیاهپزشکی، دانشکده کشاورزی، دانشگاه ارومیه.

Abstract:

با افزایش مقاومت ناشی از استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیکهای سنتتیک و اثرات سوء آن بر سیستم بیولوژیکی یافتن داروهای جایگزین با خواص آنتی باکتریال و کمترین عوارض جانبی برای انسان ضروری میباشد. باکتریهای استافیلوکوکوس اورئوس (Staphylococcus aureus) و سودوموناس آئروژینوزا (Pseudomonas aeruginosa) و از عوامل مهم ایجاد طیف وسیعی از عفونتها میباشد. هدف از این پژوهش بررسی اثر مهار کنندگی و کشندگی اسید فرمیک تجاری و استخراج شده از سه گونه مورچه سیاه بزرگ (Formica sp.)، زرد بزرگ (Anoplolepis sp.) و زرد کوچک (Solenopsis sp.) روی باکتریهای استافیلوکوکوس اورئوس و سودوموناس آئروژینوزا در شرایط آزمایشگاهی میباشد. در این مطالعه تاثیر ضد میکروبی اسید فرمیک استخراج شده از سه گونه مورچه و اسید فرمیک تجاری با روش انتشار در آگار به کمک دیسک روی سوشهای میکروبی مورد ارزیابی قرار گرفت. همچنین حداقل غلظت مهارکنندگی (MIC) و حداقل غلظت کشندگی (MBC) با روش رقت سازی براث در مقیاس میکرو برای هر سویه باکتری تعیین شد. در بررسی تاثیر تیمارها از تجزیه واریانس یک طرفه ANOVA و مقایسه میانگین تیمارها از آزمون توکی در سطح معنی داری (P≤0.05) بهره گرفته شد. بر اساس تست انتشار در آگار بیشترین و کمترین قطر هاله عدم رشد در باکتری استافیلوکوکوس اورئوس مربوط به اسید فرمیک تجاری با 32/86 میلیمتر و مورچه زرد بزرگ با 16/13میلی متر میباشد. در باکتری سودوموناس آئروژینوزا نیز بیشترین و کمترین قطر هاله مربوط به اسید فرمیک تجاری و مورچه زرد بزرگ بترتیب با قطر هاله31 و 14/79میلیمتر را نشان داد. بررسی حاضر نشان داد که عصاره استخراجی از مورچه زرد کوچک قابلیت و توانایی استفاده در کنترل این دو باکتری را داشته و میتوان در تهیه فرمولاسیونهای مختلف آنتی باکتریال از آن استفاده کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is BSCONF07_263. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1028979/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نصری بیصدق، رسول و آرمیده، شهرام،1399،اثر مهارکنندگی و کشندگی اسیدفرمیک تجاری و مستخرج از سه گونه مورچه روی باکتری های استافیلوکوکوساورئوس و سودوموناس آئروژینوزا،The 7th National Congress on Biology and Natural Sciences of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1028979

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,639
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support