Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

افزایش سطح CA125 در توده فیبرومای تخمدان: گزارش مورد

مجله زنان، مامایی و نازایی ایران، دوره: 23، شماره: 2
Year: 1399
COI: JR_IJOGI-23-2_012
Language: PersianView: 764
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

دکتر صدیقه قاسمیان دیزج مهر - استادیار گروه زنان و مامایی، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، ارومیه، ایران.
دکتر شهرزاد شیخ حسنی - استادیار گروه انکولوژی زنان، بیمارستان ولیعصر، دانشگاه علوم پزشکی تهران، تهران، ایران.
دکتر اعظم السادات موسوی - استاد گروه انکولوژی زنان، بیمارستان ولیعصر، دانشگاه علوم پزشکی تهران، تهران، ایران.
فرزانه رشیدی فکاری - دانشجوی دکترای تخصصی بهداشت باروری، کمیته پژوهشی دانشجویان، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، ایران.

Abstract:

مقدمه: فیبروما، از دسته تومورهای سکس کورداسترومال تخمدان و خوش خیم می باشد و با توجه به منشا استرومال قادر به تولید آنتی ژن سرطانی 125 (CA125) نمی باشد. CA125 از سلول های اپی تلیال سلومیک صفاق، پلور، پریکارد، آندوسرویکس، آندومتر و لوله های فالوپ تولید می شود. در این مطالعه یک مورد نادر از فیبروما همراه با CA125 بالا، گزارش می شود. معرفی بیمار: بیمار خانم 48 ساله نولی گراوید با سیکل های قاعدگی منظم بود که به دنبال سابقه نازایی و اقدام به انجام IVF، طی بررسی سونوگرافی به طور اتفاقی متوجه توده تخمدانی چپ شده بود که با توجه به توده توپر، با سایز 90*100*160 میلی متر تخمدان چپ و همراهی آن با آسیت فراوان، افیوژن پلور و  CA125بالا جهت بررسی بدخیمی در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران پذیرش شد. نتیجه گیری: CA125 بالا و همراهی آن با توده های آدنکس، آسیت و افیوژن پلور از تظاهرات توده های بدخیم تخمدان می باشد. افزایش CA125 الزاما با بدخیمی همراه نیست، ولی باید به عنوان یک تشخیص افتراقی با سندرم میگز که در ارتباط با توده فیبرومای خوش خیم تخمدان می باشد، در نظر گرفته شود و در صورت امکان از بررسی سیتولوژی آسیت و ارسال توده به پاتولوژی فروزن حین جراحی استفاده شود تا از جراحی های وسیع و از دست رفتن باروری بیمار جلوگیری شود. در این بیمار جواب فروزن فیبروتکوما و جواب قطعی پاتولوژی، فیبروما بود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJOGI-23-2_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1030348/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قاسمیان دیزج مهر، دکتر صدیقه و شیخ حسنی، دکتر شهرزاد و موسوی، دکتر اعظم السادات و رشیدی فکاری، فرزانه،1399،افزایش سطح CA125 در توده فیبرومای تخمدان: گزارش مورد،https://civilica.com/doc/1030348

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • Calderwood SK, Ciocca DR. Heat shock proteins: stress proteins with ...
  • Shen Y, Liang Y, Cheng X, Lu W, Xie X, ...
  • Smith JR, Del Priore G, Coleman RL, Monaghan JM. An ...
  • Berek JS, Hacker NF. Berek and Hacker s Gynecologic Oncology. ...
  • Yazdani Sh, Alijanpoor A, Sharbatdaran M, Bouzari Z, Abedisamakoosh M, ...
  • Parkin DM, Bray F, Ferlay J ,Pisani P. Global cancer ...
  • DiSaia PJ, Creasman WT, Mannel RS, McMeekin DS, Mutch DG. ...
  • Kumar V, Abbas AK, Aster JC. Robbins Basic Pathology. 10nd ...
  • O Connell GJ, Ryan E, Murphy KJ, Prefontaine M. Predictive ...
  • Jacobs I, Bast RC Jr. The CA 125 tumour-associated antigen: ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 565
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support