ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه عددی نشست های الاستیک و پلاستیک پی های نواری تحت بارهای سیکلی واقع بر خاک های ریزدانه آلوده به گازوئیل

Year: 1399
COI: IRCIVIL04_169
Language: PersianView: 267
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن پاکدامن مقدم - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش ژئوتکنیک، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
سید مجد الدین میر محمد حسینی - استاد گروه ژئوتکنیک، دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
تقی عبادی - دانشیار گروه محیط زیست، دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

امروزه مشتقات نفتی کاربرد بسیار گسترده ای پیدا کرده اند. بدون شک مراحل مختلف استخراج، حمل و نقل و بهره برداری از آنها می تواند باعث نفوذ آلاینده به بستر خاکی شود. آلاینده به سرعت، به خصوص در مواردی که خاک بسترخشک باشد در آن انتشار یافته وایجاد یک لایه خاک آلوده سطحی می نماید. از این رو خصوصیات فیزیکی و مکانیکی خاک بستر، بخصوص خاک های ریزدانه دچار تغییرات می شود. تصفیه این گونه خاک ها گاهی غیر ممکن و یا بسیار زمان بر و هزینه بر می باشد. در عوض می توان از زمین های آلوده در بسیاری از پروژه های مهندسی استفاده نمود که این امر مستلزم شناخت خواص و رفتار خاک های آلوده می باشد. در میان آلاینده ها گازوئیل به دلیل استفاده گسترده در مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی سهم مهمی در آلایندگی این گونه زمین ها دارا می باشد. در پژوهش حاضر اثر آلایندگی بر نشست های برگشت پذیر 1 و برگشت ناپذیر 2 یک پی نواری واقع بر بستر آلوده به گازوئیل با مقادیر مختلف آلودگی (تا 1 درصد) مورد مطالعه قرار گرفته است. بدین منظور ابتدا یک مدل عددی از پی و خاک بستر آن در نرم افزار FLAC SD نسخه 7 ساخته شده است. سپس مدل عددی با استفاده از یکسری نتایج آزمایشگاهی انجام شده در این زمینه، صحت سنجی شده تا مورد تایید قرار گیرد. در نهایت سیکل های مختلف بارگذاری بر نمونه اعمال شده و میزان نشست های الاستیک و پلاستیک در هر سیکل و همچنین در پایان بارگذاری استخراج شده است. به طور کلی مشاهده شده که افزایش آلاینده باعث افزایش خواص پلاستیک و کاهش خواص الاستیک میگردد که البته در مقادیر مختلف آلودگی یکسان نیست. این بدان معناست که این مناطق به خصوص در در هنگام قرارگیری در سیکل های مختلف بارگذاری در طول زمان زودتر دچار خرابی می گردند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCIVIL04_169. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1031415/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پاکدامن مقدم، حسن و میر محمد حسینی، سید مجد الدین و عبادی، تقی،1399،مطالعه عددی نشست های الاستیک و پلاستیک پی های نواری تحت بارهای سیکلی واقع بر خاک های ریزدانه آلوده به گازوئیل،4th International Conference and Exhibition on New Findings of Civil, Architectural and Iran Building Industry Ircivil 2019،Tehran،https://civilica.com/doc/1031415

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,622
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support