ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل تاثیر گذار در نشاط شهری در محله های قدیمی همدان (نمونه موردی: محلات حاجی،کبابیان،قاشق تراشان،کلپا وجولان)

Year: 1399
COI: EISTC04_022
Language: PersianView: 271
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی ترکمان - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری، موسسه عمران وتوسعه همدان
سعید اندایش - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری، موسسه عمران وتوسعه همدان
سیما عابدی - پژوهشگر دکتری تخصصی معماری ، مدرس دانشکده هنر و معماری همدان

Abstract:

نشاط شهری از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در محیط های شهری و همچنین زندگی مردم می باشد؛که نه تنها در بعد شهری بلکه در بعد اجتماعی و روانشناسی هم دارای اهمیت بسزایی است.روش تحقیق این پژوهش بصورت توصیفی تحلیلی و در ادامه بصورت میدانی (مصاحبه-پرسشنامه) صورت گرفته است،جامعه آماری این پژوهش بصورت اتفاقی از اهالی هر محله انتخاب شده اند. هدف از این پژوهش در نگاه اول آشنایی با عوامل تاثیر گذار در نشاط شهری در محلات قدیمی همدان است؛که در دو بخش صورت می گیرد. در قسمت اول با مفهوم نشاط ،انواع آن از بعد اجتماعی و شهری آشنا شده و دیدگاه نظریه پردازان را مطرح؛ و در بخش دیگر این نظریات را در غالب دیاگرام هایی مورد بررسی و مقایسه قرار داده و در انتها به یک جمع بندی می رسیم. در قسمت دوم این مقاله به بررسی نشاط در محلات قدیمی همدان (حاجی،کبابیان،قاشق تراشان،کلپا و جولان) می پردازیم.نحوه گرد آوری مطالب بر اساس مشاهدات و انتخاب شاخصه هایی برای هر محله که بیشترین تاثیرگذاری را دارند، سپس طرح پرسشنامه ازاهالی وتبدیل شاخصه ها به 3دسته اصلی، فرعی و خاص .در انتها مقایسه نتایج بدست آمده که کدام شاخصه ها بیشترین تاثیر را در نشاط شهری در این محلات قدیمی بازی می کنند و آنها را بصورت جداولی برای هر محله تهیه و با یکدیگر مقایسه و در نهایت به جمع بندی می رسیم درپایان هم این شاخصه ها را با نظریات پژوهشگران که دربخش اول اشاره کردیم مقایسه و نتایج بدست آمده را درغالب یک جدول بیان می نماییم

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EISTC04_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1032527/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ترکمان، مصطفی و اندایش، سعید و عابدی، سیما،1399،بررسی عوامل تاثیر گذار در نشاط شهری در محله های قدیمی همدان (نمونه موردی: محلات حاجی،کبابیان،قاشق تراشان،کلپا وجولان)،4th International Conference on New Strategies in Engineering, Information Science and Technology in the Next Century،https://civilica.com/doc/1032527

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 248
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support