ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه سبک های تدریس و فناوری اطلاعات و ارتباطات بر سواد رسانه ای معلمان دوره ابتدایی شهرستان دلفان در سال تحصیلی 99-98

Year: 1399
COI: EPSCONF08_097
Language: PersianView: 459
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا بیگی سرآوری - کارشناس علوم تربیتی ، آموزگار دوره ابتدایی شهرستان دلفان
فرهاد حسینی چیه - آموزگار دوره ابتدایی شهرستان دلفان
مهدی کریمی - آموزگار دوره ابتدایی شهرستان دلفان

Abstract:

هدف از پژوهش حاضر بررسی رابطه سبک های تدریس و فناوری اطلاعات و ارتباطات بر سواد رسانه ای معلمان دوره ابتدایی شهرستان دلفان در سال تحصیلی 96-98 می باشد. روش پژوهش از شاخه تحقیقات همبستگی است. لذا پژوهش از نوع کاربردی است جامعه آماری پژوهش حاضر شامل تمامی معلمان دوره ابتدایی شهرستان دلفان در سال 99-98 می باشد که بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی اداره آموزش و پرورش شهرستان دلفان تعداد آنان برابر با 160 نفر می باشد که از این تعداد 120 نفر مرد و 75 نفر نیز زن می باشند. بر اساس جدول تعیین حجم نمونه مورگان، تعداد 120 نفر از آن به عنوان نمونه پژوهشی انتخاب شدند . روش نمونه گیری نیز به صورت تصادفی طبقه ای بود که 70 نفر از معلمان مرد و 50 نفر از معلمان زن بر اساس جدول تعیین حجم نمونه مورگان به عنوان نمونه آماری انتخاب شدند در این پژوهش از سه پرسشنامه ، پرسشنامه میزان استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات 66 سوالی با طیف 5 گزینه ای لیکرت می باشد و پرسشنامه سواد رسانه ای این پرسشنامه 55 سوالی بوده برای سنجش میزان سواد رسانه ای از پرسشنامه ای استفاده میشود که توسط دوارپناه و سیامک (1387) و پرسشنامه سبک های تدریس کلب استفاده شده است در این پژوهش داده ها در سطح آمار توصیفی و استنباطی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. در سطح آمار توصیفی به محاسبه میانگین، انحراف استاندارد، بیشترین مقدار، کمترین مقدار برای هریک از متغیرها و ابعاد و مولفه های آنها پرداخته شده است. سپس نرمال بودن توزیع داده ها آزمون شده است نتایج این پژوهش نشان می دهد که رابطه سبک های تدریس و فناوری اطلاعات و ارتباطات بر سواد رسانه ای معلمان دوره ابتدایی رابطه همبستگی متوسطی وجود دارد که با توجه به سطح معنادار ی که برابر 0 / 001 برآورد گردیده است، این میزان همبستگی در سطح اطمینان 99/. از لحاظ آماری معنادار قلمداد می گردد. با توجه به ضریب همبستگی برآورد شده، می توان گفت که سطوح متوسط رابطه سبک های تدریس و فناوری اطلاعات و ارتباطات با سطوح سناد رسانه ای همراه بوده است .

Keywords:

سواد رسانه ای , فناوری اطلاعات و ارتباطات , سبک های معلمان

Paper COI Code

This Paper COI Code is EPSCONF08_097. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1032669/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بیگی سرآوری، رضا و حسینی چیه، فرهاد و کریمی، مهدی،1399،بررسی رابطه سبک های تدریس و فناوری اطلاعات و ارتباطات بر سواد رسانه ای معلمان دوره ابتدایی شهرستان دلفان در سال تحصیلی 99-98،The 8th National Conference on Sustainable Development in Educational Sciences and Psychology, Social and Cultural Studies،Tehran،https://civilica.com/doc/1032669

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support