ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی رفتار دیوار برشی فولادی کوپل دارای بازشو تحت بار جانبی

Year: 1399
COI: PSHCONF09_011
Language: PersianView: 284
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فتاح شهپری راد - گروه عمران، دانشکده فنی و مهندسی واحد رامهرمز، دانشگاه آزاد اسلامی، رامهرمز، ایران
مصیب افتخاری - استادیار، گروه عمران، دانشکده فنی مهندسی، واحد گچساران، دانشگاه آزاد اسلامی، گچساران، ایران

Abstract:

در سال های اخیر دیوارهای برشی فولادی در تعداد زیادی از ساختمان های بلند در آمریکای شمالی و ژاپن به منظور مقاومت در برابر بارهای جانبی مورد استفاده قرار گرفته است دیوار برشی فولادی را می توان یک تیر طره ای در نظر گرفت که در آن ستون های دیوار نقش جان، تیر طبقات نقش سخت کننده ها و ورق فولادی هم نقش جان تیر را ایفا می کنند، تعریف نمود از مزایای این نوع سیستم ها می توان به جذب انرژی و مقاومت مناسب، اقتصادی بودن و صرفه جویی در مصرف فولاد اشاره نمود تاکنون مطالعات وسیع آزمایشگاهی و تئوریک قابل توجهی در مورد رفتار دیوار برشی فولادی توپر انجام شده است، اما در بسیاری موارد وجود بازشو به دلایل معماری و یا عبور سیستم های تاسیساتی اجتناب ناپذیر می باشد. لذا در این تحقیق رفتار دیوارهای برشی فولادی کوپله و تفاوت آن با حالت کوپل نشده و تاثیر ارتفاع و فاصله کوپل شدگی در این پارامتر و دیگر پارامترها از قبیل تعداد بازشو و سطح مقطع بازشو تحت اثر بارهای جانبی در نرم افزار آباکوس بررسی شده است. از مقایسه نتایج مشاهده می شود که در حالت استفاده از دیوار برشی کوپل در مقایسه با دیوار برشی منفرد مقادیر تنش و جابه جایی به ترتیب 48 و 41 درصد کاهش می یابند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF09_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1034086/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شهپری راد، فتاح و افتخاری، مصیب،1399،ارزیابی رفتار دیوار برشی فولادی کوپل دارای بازشو تحت بار جانبی،Ninth National Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1034086

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 551
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support