ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی شاخص های مطلوب مرتبط با طراحی فضاهای سکونتی سالمندان

Year: 1398
COI: JR_SAUD-7-2_001
Language: PersianView: 122
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میلادمیلاد الفتالفت - دانشجوی دکتری، معماری، دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، تهران، ایران.
اسماعیل ضرغامی - استاد، معماری، دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، تهران، ایران.

Abstract:

در حال حاضر می­بایست به جستجوی راهکارهایی برای بهبود مسکن سالمندان به منظور ارتقای امید به زندگی و سلامت آنان در عصر حاضر ایران بود. منظور از مسکن به عنوان یکی از اصلی­ترین و ابتدایی­ترین نیازهای انسان، صرفا یک سرپناه نیست. مفهوم سکونت فراتر از استقرار در یک فضای بسته است. این مطالعه به بررسی عوامل مرتبط با افزایش امید به زندگی سالمندان در فضاهای کالبدی سالمندان پرداخته و مسکن­ متناسب با آنان در ایران را با استفاده از این عوامل مورد قیاس قرار می­دهد. روش تحقیق در این پژوهش توصیفی - پیمایشی و روش جمع آوری اطلاعات میدانی است که پس از توزیع پرسشنامه در بین سالمندان، شاخصه­های امید به زندگی در ارتباط با فضاهای کالبدی مشخص و اهمیت هر یک از شاخص ها در ارتباط با گزینه­ها با استفاده از تکنیک فرآیند سلسله مراتبی انجام شده است. این تکنیک امکان فرموله کردن مسائل به طور سلسله­مراتبی را فراهم می­کند و همچنین امکان در نظر گرفتن معیارهای مختلف کمی و کیفی در مساله را داراست. نتایج رتبه­بندی گزینه­ها، خانه سالمندان را به عنوان رتبه بالاتر مسکن در افزایش امید به زندگی سالمندان معرفی می­کند. خانه سالمندان در این پژوهش مرکزی تعریف می­شود که در آنجا پرستاران و پزشکان به صورت شبانه­روزی فرد سالمند را تحت نظر دارند و سالمند به طور تمام وقت در آن اقامت دارد. 

Keywords:

فضاهای سکونتی, شاخص های مطلوب, سالمندان, طراحی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SAUD-7-2_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1034186/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
الفتالفت، میلادمیلاد و ضرغامی، اسماعیل،1398،بررسی شاخص های مطلوب مرتبط با طراحی فضاهای سکونتی سالمندان،،،،،https://civilica.com/doc/1034186

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,612
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support