ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مسئولیت کیفری ناشی از تخریب جنگل در حقوق ایران

Year: 1399
COI: HCHCONF02_038
Language: PersianView: 222
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نغمه باغچه سرایی - کارشناسی ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی
عاطفه لرکجوری - استادراهنما
سمانه اکبری
محمدرضا اسماعیلی

Abstract:

حفظ جنگلها و مراتع امروزه یکی از ابعاد مهم توسعه پایدار به حساب می آید که در بسیاری از کشورها قوانین و مقررات فراوانی پیرامونآن تصویب و به مرحله اجرا درآمده است. در ایران نیز بحث حفظ جنگل ها و مراتع و نیز جرم انگاری پیرامون این موضوع مورد توجه قرارگرفته است. بر این اساس هدف این پژوهش بررسی مسئولیت کیفری ناشی از تخریب جنگل ها و مراتع می باشد. بررسی های انجام یافتهنشان میدهد که اولا جرایم زیست محیطی از نظر ماهیت با سایر جرایم متفاوت است و این تفاوت از نظر نوع جرم و از حیث مجرم ومرتکب و نیز از حیث مجنی علیه با دیگر جرایم متفاوت است. ثانیا همچنین تنها قانونی که به طور خاص به جرم تخریب جنگلها اشارهکرده است قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها می باشد.

Keywords:

جنگل، مسئولیت کیفری، محیط زیست، تخریب، جرم

Paper COI Code

This Paper COI Code is HCHCONF02_038. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1035186/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باغچه سرایی، نغمه و لرکجوری، عاطفه و اکبری، سمانه و اسماعیلی، محمدرضا،1399،مسئولیت کیفری ناشی از تخریب جنگل در حقوق ایران،Second National Conference on Law in Perspective 1404،Rasht،،،https://civilica.com/doc/1035186

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support