ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر خرابی لبه ی آزاد در لایه چینی های مختلف ورق های کامپوزیتی

Year: 1399
COI: METEC02_003
Language: PersianView: 271
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا لزریوسفی - دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران
بیژن محمدی - دانشیار و عضو هیئت علمی، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران
احسان عنبرزاده - دانشجوی مقطع دکتری، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران، ایران

Abstract:

یکی از مباحثی که از اهمیت فراوانی در تحلیل کامپوزیت ها برخوردار می باشد، بحث خرابی در کامپوزیت است. خرابی در مواد کامپوزیت می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. یکی از این عوامل، خرابی اثرات لبه های آزاد است. این پدیده که در برخی از لایه چینی ها منجر به ایجاد تنشهای با مقادیر بالا در نواحی نزدیک به لبه های بدون بار می شود، می تواند به مقدار قابل توجهی عمر سازه را کاهش دهد. این پدیده اغلب در معیارهای خرابی مواد کامپوزیت دیده نشده و از این رو چشم پوشی از آن، منجر به عدم دقت فراوان در محاسبات و خطای قابل توجه در پیشبینی ها می شود. در نتیجه شناخت این پدیده و مدلسازی دقیق از آن مقدمه ای بر تحلیل و طراحی دقیق تر سازه های کامپوزیتی می باشد. هدف از این پژوهش، بررسی تنش های بین لایه ای ناشی از اثرات لبه های آزاد می باشد. به همین منظور، اثرات لایه چینی های مختلف بر این پدیده در جهت ضخامت و عرض چندلایه کامپوزیتی تحت بارگذاری مورد بررسی قرار گرفته است. در این پژوهش با استفاده از نرم افزار ABAQUS، ابتدا لایه چینی2s [10-/10 ]، تحت بار کششی 660Mpa قرار داده شده و نمودارهای تنش در راستای ضخامت و در راستای عرض محاسبه و با هم مقایسه شده اند. سپس به لایه چینیs [10-/10 ] تحت بار 660Mpa پرداخته و مقادیر تنش و نمودارهای مربوط به آن محاسبه شده و با یکدیگر مقایسه شده اند.

Keywords:

تاثرات لبه ای , لایه چینی شبه ایزوتروپیک , خرابی در کامپوزیت , نرم افزار

Paper COI Code

This Paper COI Code is METEC02_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1035381/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
لزریوسفی، علیرضا و محمدی، بیژن و عنبرزاده، احسان،1399،بررسی اثر خرابی لبه ی آزاد در لایه چینی های مختلف ورق های کامپوزیتی،Second Technology Development Conference in Mechanical and Aerospace Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1035381

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,343
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support