ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عدالت از دیدگاه اسلام و غرب و جایگاه آن در پیشرفت

Year: 1399
COI: KPIP13_117
Language: PersianView: 279
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه سادات میررضائی - مقطع کارشناسی، فقه و حقوق اسلامی، دانشگاه امام صادق (علیه السلام)
سید سعید میررضائی - مقطع دکتری، مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز، دانشگاه امام صادق علیه السلام

Abstract:

صرف نظر از معنای لغوی عدالت، به لحاظ مفهومی برداشت های مختلفی از این دانش واژه صورت می پذیرد. با این حال معمولا ایدئولوژی های مختلف و افراد با برداشت های متفاوت بر برخی از جنبه ها و مولفه های عدالت اجماع دارند و به این لحاظ دارای برداشت های مشترک می باشند. در تاریخ و سنت های فرهنگی اسلام همواره عدالت از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است. به همین دلیل این مفهوم محوری نه تنها مهم ترین خصیصه حاکم اسلامی شمرده شده بلکه در متن مباحث جدی متکلمین ، فلاسفه، عرفا و فقهای اسلامی حضور یافته است به ویژه در متون سیاسی، اجتماعی و اقتصادی حائز اهمیت بوده و بخش وسیعی از مطالب را به خود اختصاص دادهاست لذا در این نوشتار سعی بر بررسی جایگاه عدالت در اسلام وغرب و اهمیت ان در پیشرفت شده که بدین منظور نظریاتی از اندیشمندانی اسلامی و غربی در باب مفهوم و جایگاه عدالت مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت به جمع بندی بحث در چهار نظر، نائل آمده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is KPIP13_117. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1036521/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میررضائی، فاطمه سادات و میررضائی، سید سعید،1399،بررسی عدالت از دیدگاه اسلام و غرب و جایگاه آن در پیشرفت،13th National Congress of Progressive Pioneers،Tehran،https://civilica.com/doc/1036521

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,667
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support