ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مقایسه تاثیر دو نوع مختلف از پلیمرهای سوپرجاذب به عنوان ماده عمل آورنده داخلی بتن، بررفتار و خواص مکانیکی بتن توانمند

Year: 1399
COI: CEUCONF07_024
Language: PersianView: 177
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حامد پیرمرتاض - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی سازه ، دانشگاه گیلان، رشت ، ایران
ملک محمدرنجبرتکلیمی - دانشیار و عضو هیئت علمی دانشکده فنی ، دانشگاه گیلان ، رشت ، ایران

Abstract:

موضوع عمل آوری داخلی در یک دهه گذشته بعنوان یک تکنولوژی جدید جهت ساخت بتن مقاوم در برابر ترکخوردگی ناشی از جمع شدگی اولیه بتن مطرح شده است. به ویژه در ساخت سازه های بتنی با دوام بسیار زیاد، اینتکنولوژی بسیار کارآمد می باشد زیرا عمل آوری مناسب و به هنگام، از رشد شرایط مناسب برای ترک خوردن جلوگیریمی کند. در حال حاضر در مقالات مختلف بین المللی و داخلی ، عمل آوری داخلی به وسیله پلیمر های سوپرجاذب ،سبک دانه ها (مانند لیکا) و حتی پوزولان های جاذب آب مانند زئولیت مورد بررسی قرار گرفته و موفق عمل کرده استاما چیزی که مهم است این است که تمامی این مواد علی الخصوص پلیمر های سوپر جاذب، علاوه بر تاثیر بسیار مناسبخود به عنوان یک عمل آورنده داخلی در کاهش جمع شدگی ، افزایش رطوبت داخلی بتن و در نتیجه کاهش ترک هایناشی از جمع شدگی ، اولا به دلیل اینکه آبی مازاد برآب طرح اختلاط (میزان آبی که این مواد برای اشباع شدن جذبمی کنند) را وارد طرح میکنند و باتوجه به مقدار مصرف ومیزان جذب آب آن ها، چون نسبت آب به سیمان اصلی طرحافزایش میابد می توانند باعث کاهش خواص مکانیکی شوند و ثانیا به دلیل این که این مواد پس از جذب آب در هنگاممیکس افزایش حجم می دهند و از طرفی بعد از مدتی پس از گیرش بتن و متوقف شدن واکنش هیدراتاسیون به دلیلکمبود آب ناشی از نسبت آب به سیمان پایین در بتن های توانمند ، آب جذب شده خودرا به مرور زمان برای ادامه یافتنمجدد واکنش هیدراتاسیون در اختیار بتن قرار می دهند و باعث کاهش حجم خود ورسیدن به حجم اولیه و در نتیجهایجاد تخلخل در بتن می گردند وبدین صورت نیز می توانند باعث کاهش خواص مکانیکی بتن می شوند.البته در مورد دوممی توان با انتخاب پلیمرهایی که اندازه ریزتری دارند یا با آسیاب کردن آن ها تاثیر نامطلوب آن ها را بر خواص مکانیکیکمتر کرد.حال اگر میزان افزایش واکنش هیداراتاسیون توسط پلیمرها بتواند بر اثرات نامطلوب بیان شده در بالا توسطپلیمر ها غلبه کند این مواد کمتر خواص مکانیکی را کاهش داده و گاها تا حدی نیز باعث افزایش خواص مکانیکی بتنمی شوند. در این مقاله از دو نوع مختلف از انواع سوپر جاذب ،نوع بهداشتی که در محصولات بهداشتی استفاده می شودبه میزان 0.5% و 0.3% وزن مواد سیمانی ونوع کشاورزی که برای آبرسانی درختان مورد استفاده قرار می گیرد به میزان0.2% و 0.3% وزن مواد سیمانی به بتن با نسبت آب به مواد سیمانی 0.31 اضافه گردید ،سپس آزمایشات مقاومت فشاری،کششی، خمشی، جذب آب و التراسونیک بر روی نمونه ها انجام شد و در ادامه مشاهده شد در نوع بهداشتی طرح 0.5%مصرف و در نوع کشاورزی طرح 0.2% مصرف ، مقاومت مکانیکی و دوام بتن شاهد را نه تنها کاهش ندادند بلکه تاحدزیادی نیز افزایش داده اند.

Keywords:

پلیمرهای سوپرجاذب،عمل آوری داخلی ، خواص مکانیکی ، بتن توانمند

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF07_024. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1037098/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پیرمرتاض، حامد و محمدرنجبرتکلیمی، ملک،1399،مقایسه تاثیر دو نوع مختلف از پلیمرهای سوپرجاذب به عنوان ماده عمل آورنده داخلی بتن، بررفتار و خواص مکانیکی بتن توانمند،The 7th National Conference on Applied Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Management and the 6th Specialized Exhibition of Mass Builders in Tehran Province،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1037098

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,864
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support