ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر ولاستونیت بر مقاومت فشاری، سرعت پالس عبوری و جذب آب بتن خودتراکم

Year: 1399
COI: CEUCONF07_066
Language: PersianView: 180
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجتبی سویزی - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه، دانشگاه یزد
مهدی خدادادسریزدی - استادیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه یزد
محمدحسین ماجدی - سرپرست دفتر آموزش سازمان ملی استاندارد

Abstract:

بتن خودتراکم نوعی بتن خاص است که تحت تاثیر وزن خود در قالب جاری می شود و برای متراکم شدن و جایگرفتن در گوشه و کنار قالب، نیاز به لرزاندن داخلی و خارجی ندارد. بتن خودتراکم معمولا با چندین ماده افزودنی معدنیو شیمیایی تهیه می شود. در این تحقیق اثر ماده معدنی ولاستونیت، به عنوان جایگزین بخشی از سیمان، روی مقاومتفشاری، سرعت پالس عبوری از نمونه و جذب آب بتن خودتراکم حاوی میکروسیلیس و پودر سنگ آهک مورد بررسی قرارگرفته است. با وجود این که منابع عظیمی از ولاستونیت در ایران شناخته و به ثبت رسیده است ولی تاکنون تحقیقاتکمی در خصوص استفاده از این ماده به عنوان بخشی از سیمان در بتن خودتراکم انجام شده است. ولاستونیت در مقادیر 0(مخلوط شاهد)، 7، 14 و 21 درصد وزنی جایگزین سیمان شده است. مقدار میکروسیلیس و پودر سنگ آهک (98%کربنات کلسیم) در کلیه مخلوط ها ثابت در نظر گرفته شده است. طبق نتایج، استفاده از ولاستونیت به میزان 7 درصدوزنی سیمان بهترین عملکرد در افزایش مقاومت فشاری را بین نمونه ها دارد. میزان افزایش مقاومت فشاری نسبت به نمونه شاهد بین 8/49 تا 9/68 درصد، 6/86 تا 8/89 درصد و 10/39 تا 12/42 درصد به ترتیب برای سنین عمل آوری 7، 28 و 90 روزه می باشد. مقاومت فشاری نمونه هایی که 14 درصد ولاستونیت با سیمان جایگزین شده است، با مقاومت فشاری مخلوط شاهد برابری می کند و ضمنا باعث کاهش جذب آب تا میزان 44/63 درصد می گردد. ولاستوینت به علت سطح ویژه زیاد به آب بیشتری نیاز دارد و باعث کاهش روانی بتن میشود. مطالعه این ماده، بررسی خواص آن و نحوه بهره مندی ازمزایای آن به صنعت بتن و ساخت و ساز توصیه می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEUCONF07_066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1037139/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سویزی، مجتبی و خدادادسریزدی، مهدی و ماجدی، محمدحسین،1399،اثر ولاستونیت بر مقاومت فشاری، سرعت پالس عبوری و جذب آب بتن خودتراکم،The 7th National Conference on Applied Research in Civil Engineering, Architecture and Urban Management and the 6th Specialized Exhibition of Mass Builders in Tehran Province،Tehran،https://civilica.com/doc/1037139

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,536
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support