ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر تغییرات سرعت باد بر نرخ خرابی و قابلیت اطمینان نیروگاه بادی

Year: 1399
COI: COMCONF07_088
Language: PersianView: 238
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر قائدی - باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون
محمدهادی زبردست - موسسه آموزش عالی پاسارگاد

Abstract:

امروزه به دلیل مشکلات مختلفی که سوختهای فسیلی شامل آلودگی محیط زیست، نگرانی از تمام شدن منابع این سوختها و نوسان قیمت آنها وجود دارد کشورهای مختلف جهان به سمت استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر که هم پاک هستند و هم پایان ناپذیر روی آوردهاند. یکی از منابع انرژی تجدیدپذیر که به سرعت رشد نموده انرژی باد میباشد. با رشد تکنولوژی ساخت نیروگاه های بادی قیمت تمام شده برق تولیدی این نیروگاه ها کاهش یافته که این امر سبب شده است هم اکنون در سطح جهان نیروگاه های بادی با ظرفیت بسیار بالا ساخته شود. با زیاد شدن سهم نیروگاه های بادی در تغذیه بار مشترکین سیستم قدرت، باید تاثیر این نیروگاه ها بر مطالعات مختلف شبکه قدرت مورد مطالعه قرار بگیرد. یکی از مشکلات نیروگاه های مبتنی بر منابع انرژی تجدیدپذیر از جمله نیروگاه های بادی این است که توان تولیدی این نیروگاه ها به دلیل تغییر سرعت باد متغیر است و بنابراین این نیروگاه ها نمیتوانند توان ثابتی را تولید نمایند. متغیر بودن توان خروجی نیروگاه های بادی در شرایطی که سهم این نیروگاه ها در تامین بار الکتریکی زیاد و قابل توجه باشد مشکلاتی را در شبکه قدرت ایجاد میکند که نیاز است مورد مطالعه قرار بگیرد. یکی از مهمترین مطالعاتی که در سالهای اخیر در سیستم قدرت اهمیت پیدا کرده است مطالعات قابلیت اطمینان است. قابلیت اطمینان سیستم قدرت به توانایی این سیستم در تامین بار الکتریکی مورد نیاز گفته میشود. با توجه به اینکه سطح رفاه مشترکان بالا رفته است امروزه دیگر مصرف کنندگان برق نمیتوانند قطعی های زیاد را تحمل کنند و لذا قابلیت اطمینان شبکه باید بالا باشد. بر همین اساس در این مقاله هدف مطالعه قابلیت اطمینان نیروگاه های بادی است. البته تاکنون روشهای مختلفی برای مطالعه قابلیت اطمینان سیستم قدرت با حضور نیروگاه های بادی ارائه شده است اما کاری که در این تحقیق نوآوری تلقی میشود این است که در این مقاله تاثیر تغییرات سرعت باد بر نرخ خرابی تجهیزات مختلف نیروگاه بررسی شده و شاخصهای قابلیت اطمینانی که محاسبه میگردد با در نظر گرفتن این تاثیرات است. با تغییر سرعت باد توان تولیدی نیروگاه و در نتیجه جریان عبوری از تجهیزات مختلف تغییر میکند. با تغییر جریان عبوری از تجهیز، توان حرارتی ایجاد شده و در نتیجه دمای کارکرد تجهیزات تغییر کرده که این امر سبب میشود نرخ خرابی تجهیزات حساس به حرارت تغییر کند. با لحاظ نمودن تغییرات سرعت باد نرخ خرابی تجهیزات مختلف تعیین شده و شاخصهای قابلیت اطمینان نیروگاه بادی بر این اساس محاسبه میگردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is COMCONF07_088. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1037732/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قائدی، امیر و زبردست، محمدهادی،1399،بررسی اثر تغییرات سرعت باد بر نرخ خرابی و قابلیت اطمینان نیروگاه بادی،7th National Congress of New Findings of Iranian Electrical Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1037732

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 292
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support