ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی بهینه تولید یک ریزشبکه با حضور منابع انرژی تجدیدپذیر و لحاظ نمودن اثر قابلیت اطمینان

Year: 1399
COI: COMCONF07_092
Language: PersianView: 298
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر قائدی - باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، واحد داریون، دانشگاه آزاد اسلامی، داریون، ایران عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون
سیدعلیرضا باقری - موسسه آموزش عالی پاسارگاد

Abstract:

در سالهای اخیر به دلیل مسائل و مشکلات مربوط به توسعه خطوط انتقال از تولیدات پراکنده به منظور تغذیه بارهای محلی در شبکه های توزیع استفاده میشود. در یک ریزشبکه واحدهای تولید پراکنده که سعی میشود به دلیل پاک و دوستدار محیط زیست بودن و نداشتن هزینه سوخت از منابع انرژی تجدیدپذیر استفاده شود وجود دارند که سبب می-شوند میزان تلفات و افت ولتاژ کمتر و قابلیت اطمینان بیشتر شود. یکی از مهمترین مسائلی که در ریزشبکه ها مطرح است این است که بار موجود چگونه بین واحدهای موجود تقسیم شود تا بهره برداری ریزشبکه بهینه گردد. از طرف دیگر منابع انرژی تجدیدپذیر به مانند نیروگاه های امواج، توربینهای بادی، پنلهای فتوولتاییک و توربین های جزرومدی دارای عدم قطعیت در توان خروجی هستند و به دلیل تغییر ارتفاع و دوره تناوب امواج، سرعت باد، تابش خورشید و سرعت جریانهای جزرومدی توان خروجی آنها متغیر بوده و به منابع آنها بستگی دارد. بنابراین وجود این واحدهای تجدیدپذیر به عنوان تولیدات پراکنده در ریزشبکه ها سبب میشود عدم قطعیت ریزشبکه افزایش یابد. بنابراین در این مقاله هدف این است که یک ریزشبکه با حضور منابع انرژی تجدیدپذیر مختلف شامل مبدلهای انرژی امواج، توربین های بادی و جزرومدی جریانی، سیستمهای فتوولتاییک و باتری ذخیره انرژی در کنار تولیدات پراکنده سنتی در نظر گرفته شود و بار به لحاظ بهینه بین واحدهای موجود تقسیم شود و در هر لحظه از زمان میزان توان تولیدی هر واحد مشخص گردد. لازم به ذکر است که در این بهینهسازی هدف این است که هزینه بهرهبرداری ریزشبکه مینیمم گردد و شاخص قابلیت اطمینان نیز با در نظر گرفتن ارزش قطع بار به صورت جریمه در تابع هدف لحاظ میگردد. به منظور بهینه سازی بهره برداری ریزشبکه مورد مطالعه سعی میشود از الگوریتم توده ذرات استفاده شود. شبیه سازی نیز در محیط نرم افزار متلب انجام شده و بر اساس نتایج آن میزان توان واحدهای مختلف موجود در ریزشبکه در هر ساعت از روز مشخص میشود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is COMCONF07_092. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1037736/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قائدی، امیر و باقری، سیدعلیرضا،1399،برنامه ریزی بهینه تولید یک ریزشبکه با حضور منابع انرژی تجدیدپذیر و لحاظ نمودن اثر قابلیت اطمینان،7th National Congress of New Findings of Iranian Electrical Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1037736

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 292
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support