Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نخستین همایش ملی اختلالات شایع، روانی و رفتاری کودکان و اثرات آن بر جامعه فلج مغزی

اولین همایش ملی اختلالات شایع جسمی، روانی و رفتاری کودکان و اثرات آن بر جامعه
Year: 1398
COI: CPPBD01_014
Language: PersianView: 260
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا نکوهش - دانشجوی کارشناسی مامایی، دانشگاه ازاد اسلامی واحد فیروز اباد، شیراز

Abstract:

بعد از عفونت و تروما مشکلات تکاملی و رشدی شایع ترین مشکل در طب کودکان می باشد. طیف وسیعی از علل در بروز مشکلات تکاملی و رفتاری نقش دارند. تکامل سالم در دوران ابتدای زندگی زمینه ساز شرایطی است که افراد را قادر به هدایت یک زنکدگی شکوفا در حیطه های مختلف از جمله خوب زیستی اجتماعی، عاطفی، شناختی و فیزیکی می سازد. (3). تکامل کودکان تحت تاثیر عوامل دوران بارداری، روان، اجتماع ، وراثت و عوامل محیطی قرار دارد و نتیجه تعامل پویا و مستمر بین فاکتورهای بیولوژیکی و اکتسابی می باشد. (4) فلج مغزی به گروه از اختلالات غیر پیشرونده حرکت یا ایستایی که در تکامل غیر طبیعی یا آسیب مراکز مغزی کنترل کننده حرکت بوجود می ایند، اطلاق می گردد.[ 1] عوامل مرتبط با فلج مغزی مربوط به دوران پیش از زایمان، نزدی زایمان و پس از زایمان می باشد. میزان بروز فلح مغزی تقریبا 2 مورد در هکر 1000 تولد زنده می باشد.[ 2] این اختلال باعث بروز ناتوانایی های حرکتی، وضیعتی و نورورلوژی در کودک در حال رشد می گردد. یکسری اختلالات ثانویه و همراه با این بیماری دیده می شود که این مشکلات همراه ممکن است نسبت به خود فلح مغزی اثر بیشتری روی کودک و خانواده اش داشته باشد و این مشکلات اغلب اختلالات حرکتی را تشدید می کنند. تاخیر رشد شناختی و بهره هوشی پایین تر از حد متوسط در 50 تا 75 درصد این کودکان دیده می شود. (4) تشخیص فلح مغزی بین 12 تا 24 ماهگی صورت می گیرد. (10) فرایند مراقبت از کودکان دارای فلج مغزی آسایش فیزیکی، اجتماعی و ثبات مالی خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد.[ 5] اهداف درمانی فلج مغزی عبارتند از تشخیص به موقع اختلال به منظور فراهم اوردن شرایطی برای رشد و تکامل بهتکر و کنترل اختلال عملکرد کودک. این اختلال همیشگی بوده و درمان از نوع علامتی و حمایتی می باشد.[ 2] هدف از این مقاله توصیفی از علل، بروز، تشخیص ، درمان و رشد در افراد مبتلا به فلج مغزی می باشد. روش صورت گرفته در جمع اوری این مقاله به صورت بررسی کتاب ها و مقالات معتبر در مورد فلح مغزی بوده است، که با پیشگیری از برخی عوامل مانند عفونت ها در حین بارداری و کاهش زایمان زودرس می توان فلج مغزی را تا حدودی کاهش داد و اینکه تکخیص زودرس و درمان به موقع می تواند در این اختلال اهمیت داشته باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CPPBD01_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1038620/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نکوهش، زهرا،1398،نخستین همایش ملی اختلالات شایع، روانی و رفتاری کودکان و اثرات آن بر جامعه فلج مغزی،National Conference on Common phisycal psychological and Behavioural disorders in children and their effects on society،Firuzabad،https://civilica.com/doc/1038620

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 849
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support