ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش زنان در سبک زندگی اسلامی ایرانی

Year: 1398
COI: MUSWOM01_040
Language: PersianView: 342
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ساسان باوی - استادیار گروه روانشناسی، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران
اشرف روشنی سالار - کارشناسی ارشد روان شناسی عمومی، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز،ایران
ملیکه سیاحی - کارشناسی ارشد روان شناسی عمومی، واحد اهواز، دانشگاه آزاد اسلامی، اهواز، ایران

Abstract:

امروزه هر جامعه ای برای توسعه و رشد فرهنگی اجتماعی خود، نیازمند بهره مندی از الگوهای مختلف رفتاری در سطوح مختلف است؛ کشور ما نیز از این مساله مستثنی نیست طبیعی است به اقتضای اسلامی بودن جامعه، بر سبک زندگی اسلامی- ایرانی تاکید ویژه ای شود و بر این اساس، برای نهادهای اثرگذار فرهنگی، هم چون خانواده و رسانه، توجه به آموزه های اسلامی و الهام گرفتن از الگوهای معرفی شده در این آموزه ها، برای شکل دادن به نوعی از سبک زندگی متناسب با شاخص های فرهنگی خاص جامعه ی ایرانی، مهم خواهد بود در این میان زنان به عنوان مرکز و کانون خانواده می توانند نقش بسیار مهم و حایز اهمیتی را ایفا کنند. هدف از این پژوهش بررسی نقش زنان در سبک زندگی اسلامی- ایرانی می باشد. این پژوهش با روش توصیفی- تحلیلی با استفاده از منابع مختلف صورت گرفت که نشان داد، زنان به عنوان عنصری سازنده در جامعه که علاوه بر نقش های اجتماعی، وظیفه پرورش و تاثیر بر نسل ها را دارند، بر جوامع خود تاثیر بسزایی می گذارند و می توانند بر سیر تاریخی جامعه تاثیر گذار باشند و مسیر آن را تغییر دهند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MUSWOM01_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1038853/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باوی، ساسان و روشنی سالار، اشرف و سیاحی، ملیکه،1398،نقش زنان در سبک زندگی اسلامی ایرانی،Iranian Muslim woman in the mirror of the model of fifty years of progress،Ray،https://civilica.com/doc/1038853

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,390
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support