ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مولفه های تربیت اقتصادی زن مسلمان از منظر آیات قرانی

Year: 1398
COI: MUSWOM01_049
Language: PersianView: 565
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیده رقیه مهری نژاد - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر
عذرا رنجبر - مدرس حوزه علمیه زینبیه (س)

Abstract:

تربیت اقتصادی عبارت است از فعالیت های آموزشی به منظور بهره برداری صحیح از منابع موجود در حیطه ی تولید، توزیع و مصرف اقتصادی، با در نظر گرفتن شریعت الهی است و مولفه های تربیتی در حوزه ی اقتصادی مولفه هایی هستند که انسان برای اقتصاد بهتر در سایه دین نیازمند آنها است؛ دین اسلام با توجه به جامعیت آن با ارائه ی برنامه کامل عرصه های تولید، توزیع و مصرف با هدف زندگی طیبه به معرفی نظام اقتصادی جامع که تامین کننده سعادت انسان در دنیا و آخرت است زمینه ی ایجاد جامعه توسعه یافته و مرفه و در عین حال دور از اسراف و مصرف گرایی را فراهم می کند؛ و با توجه به این که اخلاق و تربیت از مولفه های پررنگ و با ارزش اقتصاد اسلامی است این مقاله بر آنست تا مولفه های تربیت اقتصادی زن مسلمان از منظر آیات قرآنی در سه حوزه تولید، توزیع،مصرف و راهکارهای تحق3ق این شاخص را به اثبات برساند.این پژوهش مطالعه ی با رویکرد تحلیل محتوایی که به شیوه کتابخانه ای جمع آوری شده است این نکات را تبیین می کند که مولفه های تربیت اقتصادی زن مسلمان از منظر قرآن در حوزه تولید عبارتند از: توحیدباوری، وجدان کار، انجام وظیفه عبادی، توکل، نگاه دینی و ارزشی به کار، تحکیم ارزش های معنوی و اخلاقی، حمایت از تولیدکنندگان زن، تقوا و... در حوزه توزیع عبارتند از: اخلاق مداری، ایمان به رز3اق بودن خدا، عدالت محوری، فقرزدایی به وسیله خمس و زکات، نیاز سنجی در امر توزیع، شناخت راه تسهیل توزیع و...و در حوزه مصرف مولفه های اخلاقی و تربیتی رعایت اقتصاد، رعایت کفاف، شناخت نیازهای واقعی، روحیه شکرگزاری، نعمت نگری به مواد مصرفی، خردمندی، اعتدال ...می باشد. امید است این پژوهش در توسعه تربیت اقتصادی زن مسلمان در جامعه تاثیرگذار باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MUSWOM01_049. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1038860/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهری نژاد، سیده رقیه و رنجبر، عذرا،1398،مولفه های تربیت اقتصادی زن مسلمان از منظر آیات قرانی،Iranian Muslim woman in the mirror of the model of fifty years of progress،Ray،https://civilica.com/doc/1038860

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 231
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support