ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ترکیب Fuzzy AHP تحلیل سلسه مراتبی با fuzzy topsis مبتنی برتحلیل استراتژیک کیفیت خدمات الکترونیکی در صنعت بیمارستان

Year: 1399
COI: INFM05_005
Language: PersianView: 135
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی بذری - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع
مسعود اژدری مقدم - عضو هیئت علمی دانشکده فنی مهندسی ، دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان

Abstract:

در یک دهه اخیر تعداد مراکز خصوصی ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی درمانی در ایران رشد روز افزونی داشته و شرایط بازار رقابتی شدید در صنعت بیمارستانهای خصوصی باعث فشار ب ه ای بیمارستان ها جهت ارائه خدمات با کیفیت بالا شده است. هدف از ای پژوهش در گام اول بررسی تاثیر کیفیت خدمات بر رضایتمندی بیماران در بیمارستانهای خصوصی استان خراسان جنوبی شهرستان بیرجند می باشد. بدین منظور مدل استاندارد بر اساس مقاله بویوکزخان وهمکارانش در سال 2011 انتخاب گردید که با افزودن یک بعد جدید به مدل سروکوال بهره جسته است یعنی بعد ملموسات، اعتماد، پاسخگویی، تضمین، همدلی و تخصص گرایی را به عنوان ابعاد کیفیت خدمات معرفی نموده است. این پژوهش در تابستان 1398 در بیرجند انجام شد. تعداد نمونه های مطالعه 961 بیمار بستری شده در 4 بیمارستان بود و برای ارزیابی کیفیت خدمات از پرسشنامه استاندارد استفاده شد. در این تحقیق ابتدا با آمار توصیفی به بررسی مشخصات پاسخ دهندگان پرداخته شد و سپس برای تحلیل داده ها از ضریب همبستگی پیرسون و رگرسیون خطی ساده و چندگانه استفاده شد که از نرم افزار SPSS برای انجام محاسبات کمک گرفته شد و در نتیجه 4 بعد ملموسات، پاسخگویی، همدلی و تخصصگرایی بر رضایتمندی بیماران بیمارستان های بیرجند موثر شناخته شده و سپس با استفاده از جدول آنوا و آزمون دانک به رتبه بندی این بیمارستان ها از لحاظ رضایتمندی بیماران پرداخته شد. در گام دوم این تحقیق نیز به رتبه بندی بیمارستان های خصوصی از لحاظ میزان بکارگیری کیفیت خدمات براساس شاخص ها و زیر شاخص های تائید شده در مرحله قبلی با استفاده از تکنیک AHP فازی و TOPSIS به کمک نرم افزارهای EXCEL و MATLAB پرداخته شد. براساس نتایج بدست آمده از هر دو روش رتبه بندی، بیمارستان 1 به عنوان بهتری بیمارستان ارائه دهندهخدمات به بیماران خود انتخاب گردید و بعد از آن به ترتیب بیمارستان 4 ، بیمارستان 2 و بیمارستان 3 قرار گرفته است.

Keywords:

بیمارستان، AHP فازی، TOPSIS، خدمات

Paper COI Code

This Paper COI Code is INFM05_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1038883/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بذری، مصطفی و اژدری مقدم، مسعود،1399،ترکیب Fuzzy AHP تحلیل سلسه مراتبی با fuzzy topsis مبتنی برتحلیل استراتژیک کیفیت خدمات الکترونیکی در صنعت بیمارستان،Fifth National Conference on New Ideas in Engineering،Rasht،،،https://civilica.com/doc/1038883

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support