ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی شهری با استفاده از مدیریت بحران

Year: 1399
COI: INFM05_006
Language: PersianView: 149
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پرشنگ کریمی - کارمند شهرداری کلانشهر اراک،
احمد میرزایی - کارمند شهرداری کلانشهر اراک
خلیل اله میرزایی - کارمند شهرداری کلانشهر اراک

Abstract:

امروزه، برنامه ریزی و مدیریت بحران شهری جایگاه ویژه ای در حوزه مسائل شهری پیدا کرده است. وقوع بحران های انسانی متعدد در شهرها و کلانشهرهای دنیا و نیاز به برنامه ریزی و مدیریت این گونه بحران ها سبب شده است تامدیران و برنامه ریزان شهری نیاز به تحقیق و پژوهش بیشتر در این زمینه را به خوبی احساس کنند . وقوع حوادث غیر مترقبه همواره موجب خسارتهای جانی و مالی فراوانی در سطح دنیا شده است، که برابرآمارهای موجود نسبت به گذشته در حال افزایش است ،و نیز به علت اینکه کشور ایران جزو مناطق حادثه خیز در دنیامی باشد و به علت وضعیت قراگیری شهرهای ایران برمناطق حادثه خیز آشنایی با بحران و مدیریت بحران می تواند نقش بسزایی در زمان رخداد حوادث غیر مترقبه در جهت کاهش خسارات و تلفات جانی ایفاء کند. در مقاله فوق نخست به تعریف مفاهیم و اصطلاحات مربوط به بلا و سانحه، مخاطرات طبیعی، ساماندهی، بازسازی پرداخته شده، و سپس به ترتیب به بررسی تعاریف و دیدگاها و تفاسیر مختلف در مورد بحران و مدیریت بحران، و همچنین در مورد مدیریت بحران و برنامه ریزی مصون سازی شهرها، بحرانی بودن مناطق شهری کشور، و کارکرد مدیریت بحران و طبقه بندی سوانح شهری، نکات کلیدی در خصوص برنامه ریزی مدیریت بحران شهری و برنامه ریزی مدیریت بحران شهری در شرایط عادی و اضطراری، برنامه ریزی و تصمیم گیری در مدیریت بحران پرداخته است در نهایت نتیجه گیری نموده است.

Keywords:

حوادث غیرمترقبه، بلا، سانحه، ساماندهی، بازسازی، بحران، مدیریت بحران

Paper COI Code

This Paper COI Code is INFM05_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1038884/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی، پرشنگ و میرزایی، احمد و میرزایی، خلیل اله،1399،برنامه ریزی شهری با استفاده از مدیریت بحران،Fifth National Conference on New Ideas in Engineering،Rasht،،،https://civilica.com/doc/1038884

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 214
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support