ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

دینامیزم کورتیکونیکس برای فیزیک ترابرد نوترونیکس

Year: 1399
COI: ICCONF05_005
Language: PersianView: 281
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

غلامعباس طهماسبی بیرگانی - کاندید دکترای مهندسی مکانیک -تبدیل انرژی

Abstract:

پیچیدگی پنهان [5] دینامیک مکانیزمهای مغز انسان یا همان (دینامیزم) همواره بر پایه ترابرد الکترون در یونیهای باردار مثبت و منفی مغز,طی قرنها نسبت به بقیه موجودات زنده ,هوشمندتر وکاملترین تکامل را یافته است و دارای مکانیزم پیچیده , خارق العاده دفاعی-عملیاتی به همراه شعور محاسبات منطقی تحسین برانگیز میباشد.[5,11] مغز انسان مانند یک نیمه هادی سیلیکونی عمل می نماید و حفره هایی را در داخل خود برای عبور الکترون ها و یون های منفی و مثبت ایجاد نموده است که با حرکت آنها در این حفره ها ,ایجاد سیگنال های عصبی [3]برای ساختارهای زیستی بدن ,شارهای مغناطیسی نیز ایجاد می نماید , این شارها مانند شارهای ایجاد شده توسط یک مدار حامل جریان است و مغز می تواند حرکت الکترون ها را در داخل خود کنترل و با استفاده از میلیاردها سلول خود جریان های مختلفی را به وجود آورد. دینامیک مکانیزم خودسازماندهی [2,4], مکانیزم بهمن های عصبی بحرانی , درگیری مداوم در فرایند تبدیل انرژی در مغز از طریق مکانیزم ترابرد الکترونها در تولیدات یونی, فرآیند سوخت رسانی مغزو نقل و انتقال داده ها [3]و فرمانهای کنترلی بلادرنگ با وقوع پدیده های متناوب , نوسانی غیرخطی ,متوالی ونامتعادل ترمودینامیک آماری[5] در مغز از وضعیت منظم به غیر منظم که در نهایت به آشوب , هارمونی و افزایش آنتروپی[12] در شبکه مدارهای نرونهای کورتکس [3]مغزمنجر میشود. مکانیزمهای اشاره شده در بالابا مرزها , ولبه هائی پیچیده ومتعدد از یکدیگر جدا شده اند ( .(Complexity- Edges مکانیزم بهمن عصبی [1,4]پدیده بحرانیت مغز را منجر میشود که وقوع آن توسط دانشمندان درگذشته گزارش شده و ابعاد جدید دیگری از آن نیز درآینده گزارش میشود موشه آبلز ,دینامیزمهای فیزیک و سخت افزار مغز مانند تولید پالسهای عصبی ,اتصالات و انتقال داده هاو عملیات سنکرونیزاسیون آنها میان سیناپس با نرونها را نیز (Corticonics) نام گذاری نمود و بموازات آن لازم است من کلیه دینامیزم فرآیندهای نرم افزار سیستم پیچیده تکاملی مغز [3,5]انسان را((Mindnotics می نامم . مشابه دینامیزم های سخت افزاری و نرم افزاری هوشنمد ترابرد الکترونی تکاملی یونها اشاره شده در بالا در وقوع بحرانیت مغز نوعی پدیده بحرانیت در دینامیک فیزیک ترابرد نوترونها در قلب راکتورهای قدرت و سامانه ها و شتاب دهنده ها بر پایه فیزیک نوترونی را شاهد هستیم([16,27]. (Criticality in Neutron Transport

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCONF05_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1039654/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طهماسبی بیرگانی، غلامعباس،1399،دینامیزم کورتیکونیکس برای فیزیک ترابرد نوترونیکس،The 5th International Conference on Electrical,computer and mechanical engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1039654

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support