ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر خاکستر پوسته برنج در مقاومت فشاری بتن

Year: 1399
COI: ARCS01_049
Language: PersianView: 283
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد یاوری - دانشجوی کارشناس ارشد عمران آب و سازه های هیدرولیکی، دانشگاه سمنان، سمنان، ایران
میلاد ارجمند - دانشجوی کارشناس ارشد عمران آب و سازه های هیدرولیکی، دانشگاه سمنان، سمنان، ایران
میثم نجفیان آذر - دانشجوی کارشناس ارشد عمران سازه، دانشگاه محقق اردبیلی، اردبیل، ایران
علیرضا کاظمی مطلق - دانشجوی کارشناس ارشد عمران خاک و پی، دانشگاه تبریز، تبریز، ایران
مهدی رضایی - دانشجوی کارشناس ارشد عمران خاک و پی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مراغه، مراغه، ایران
فراز فرمانی - دانشجوی کارشناس ارشد عمران خاک و پی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مراغه، مراغه، ایران

Abstract:

با افزایش جمعیت جهان و توسعه شهرها که باعث مصرف بسیار زیاد سیمان در صنعت ساختمان شده است؛ انسان با چالش های بزرگی در زمینه های اقتصادی و محیط زیستی روبرو شده است و زندگی در جهان امروز بدون هماهنگی بین بخش های مختلف صنعت امکان پذیر نمی باشد. در دهه های اخیر تمایل به استفاده از مواد جایگزین سیمان به دلایل مختلفی بسیار افزایش یافته است. یکی از دلایل آن صرفه جویی در مصرف سیمان است چرا که فرایند تولید سیمان پرهزینه و آلوده کننده محیط زیست می باشد و این در حالی است که مصرف آن سالانه به طور چشمگیری در حال افزایش است. مواد پوزولانی در بتن به عنوان یک جایگزین مناسب به جای سیمان از جمله مواردی است که در افزایش دوام نمونه های بتنی نقش مهمی دارد. در این پژوهش سعی شده تا ابتدا به معرفی پوزولان ها و اثرات آنها در بتن پرداخته شود و ضمن معرفی خاکستر پوسته برنج به عنوان نوعی پوزولان با روش های مختلف تهیه خاکستر مناسب بتن از پوسته برنج نیز آشنا شده و سپس انواع طرح های اختلاط ارائه شده در رابطه با بتن خاکستر پوسته برنج بیان می گردد. در ادامه با ارائه نتایج آزمایش های استاندارد مختلف انجام گرفته بر روی این نوع بتن و تحلیل آنها، دوام و سایر خصوصیات بتن حاوی خاکستر پوسته برنج بررسی می شود که البته نتایج تمامی آزمایش ها به خوبی نشان می دهد که افزودن این ماده سبب بهبود خواص بتن می شود.

Keywords:

آزمایش های غیر مخرب بتن، بتن، پوزولان ها، خاکستر پوسته برنج، مقاومت بتن.

Paper COI Code

This Paper COI Code is ARCS01_049. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1040871/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یاوری، محمد و ارجمند، میلاد و نجفیان آذر، میثم و کاظمی مطلق، علیرضا و رضایی، مهدی و فرمانی، فراز،1399،بررسی تاثیر خاکستر پوسته برنج در مقاومت فشاری بتن،National Conference on Building, Environment and Energy Management،Ahvaz،،،https://civilica.com/doc/1040871

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,355
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support