ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر مدیریت دولتی نوین بر رفتار شهروند سازمانی در شرکت تراکتورسازی تبریز

Year: 1399
COI: HPCONF05_112
Language: PersianView: 278
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدسیامک موسوی - دکترای مدیریت بازرگانی از دانشگاه تریر آلمان، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، مدرس دانشگاه های آلمان و ایران
سهراب قاسم نیا - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجب شیر

Abstract:

در سالهای اخیر، بیشتر سازمان ها در پی یافتن راه هایی برای نگهداشت و جذب مشارکت بیشتر کارکنان در پیشبرد اهدافخود بوده اند. در این میان، می توان به رفتارهای داوطلبانه و خودجوشی اشاره کرد که افراد در ازای انجام آن، پاداشی دریافتنمی کنند. رفتارهایی که از سوی کارکنان به صورت داوطلبانه و بدون اجبار سازمان صورت میگیرد و سبب کارایی بالاتری درسازمان خواهد شد. این رفتارها به رفتار شهروندی سازمانی معروف می باشند. در این راستا و با توجه به تحولات گسترده بهوجود آمده در بخش دولتی بر مبنای راهبرد مدیریت دولتی نوین سعی شده است که با بررسی تاثیر مدیریت دولتی نوین بررفتار شهروندی سازمانی که کمتر در حوزه سازمان مورد واکاوی قرار گرفته است، خلاء موجود در آن زمینه پر شود. روشپژوهش، توصیفی - همبستگی می باشد. جامعه آماری پژوهش، شامل تمامی شرکت تراکتورسازی تبریز می باشد که تعداد آنها در سال 1398 برابر با 2550 نفر می باشد که از طریق فرمول کوکران حجم نمونه نهایی 334 نفر در نظر گرفته شده است.همچنین روش نمونه گیری، تصادفی ساده می باشد. در این پژوهش برای تجزیه و تحلیل داده ها از ضریب رگرسیون چندگانهاستفاده شده است. نتایج به دست آمده از پژوهش نشان می دهد که مدیریت دولتی نوین تاثیری مثبت بر رفتار شهروند سازیکارکنان دارد. همچنین نتایج آزمون فرضیه های فرعی نیز حاکی از این است که تمامی مولفه های مدیریت دولتی نوین: کوچکسازی، خصوصی سازی، تمرکززدایی، دیوان سالاری زدایی و مدیریت گرایی بر رفتار شهروندی سازمانی تاثیر مثبتی دارند.

Keywords:

مدیریت دولتی نوین , رفتارشهروندی سازمانی , تمرکززدایی و خصوصی سازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is HPCONF05_112. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1042336/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسوی، سیدسیامک و قاسم نیا، سهراب،1399،تاثیر مدیریت دولتی نوین بر رفتار شهروند سازمانی در شرکت تراکتورسازی تبریز،The 5th International Conference on Innovation and Research In Educational Sciences,Management and Psychology،Tehran،https://civilica.com/doc/1042336

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support