ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مولفه های پیکره بندی فضایی و تاثیر آن بر انرژی مصرفی مجتمع مسکونی میان مرتبه( نمونه موردی مجتمع پارس مشهد)

Year: 1398
COI: GERMANCONF03_379
Language: PersianView: 242
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اکرم روحانی چیتگر - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری موسسه غیرانتفاعی خاوران مشهد ایران
سیدمهدی مداحی - دکترای معماری هیئت علمی موسسه غیرانتفاعی خاوران مشهد ایران

Abstract:

انرژی فسیلی یکی از مهمترین دغدغه های جوامع است. جدای از تاثیرات زیانباری که اتلاف انرژی و سوخت بر زیست بوم کره زمین دارد، از منظر اقتصادی اتلاف انرژی و سوخت یعنی از بین رفتن منابعی که می توانست جهت تعالی و رفاه افراد جامعه به مصرف برسد. بطورکلی اگر میزان اتلاف انرژی و سوخت در ساختمانها را حداقل %33 در نظر بگیریم هر یک درصد صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف آن منافع مادی عظیمی را برای کشور در بر دارد.مجتمع های مسکونی به عنوان یک از مهمترین منابع مصرف انرژی امروزه سهم وسیعی در ایجاد افزایش مصرف بارهای سرمایشی و گرمایشی دارند. از طرفی مجتمع های مسکونی دارای فضاهایی هستند که در ارتباط با یکدیگر قرار می گیرند. که این فضاها سیستم فضایی را تشکیل می دهندکه بر مبنای ویژگی های رابطه ای با یکدیگر پیوند برقرا میکنند و فرم یافته اند که پیکره بندی فضایی را ناشی می شود .در این تحقیق، روش به صورت توصیفی- تحلیلی است که به بیان رابطه بین پیکره بندی فضایی در مجتمع های مسکونی میان مرتبه و همچنین مصرف انرژی می پردازد.در این راستا یکی از مجتمع های مسکونی در مشهد در نرم افزار دیزاین بیلدر مورد آنالیز قرار گرفته شده است. که طبق نتایج بدست آمده از مولفه های پیکره بندی فضایی فرم ساختمان ، ارتفاع ساختمان سطح اشغال مجتمع از موثرترین پارامترهای در تعیین انرژی مصرفی ساختمان است. که در دراین پژوهش سه نوع فرم مورد پژ.هش قرار گرفت که مکعب کمترین انرژی مصرفی و همچنین نتایج نشان داد که هر چفدر که ارتفاع ساختمان کمترو تراکم نسبی کمتر باشد انرژی مصرفی نیز کمترمی شود.

Keywords:

مجتمع مسکونی میان مرتبه , پیکره بندی فضایی , کاهش مصرف انرژی

Paper COI Code

This Paper COI Code is GERMANCONF03_379. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1043262/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روحانی چیتگر، اکرم و مداحی، سیدمهدی،1398،بررسی مولفه های پیکره بندی فضایی و تاثیر آن بر انرژی مصرفی مجتمع مسکونی میان مرتبه( نمونه موردی مجتمع پارس مشهد)،Third International Congress of Science and Engineering،https://civilica.com/doc/1043262

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 1,106
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support