ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر گفتمان های ارسطو، خواجه نصیرالدین طوسی و ملاصدرا در نابرابری های جنسیتی

Year: 1399
COI: LLCSCONF05_087
Language: PersianView: 195
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهرانگیز نعمتی - کارشناسی ارشد فلسفه غرب دانشگاه فردوسی مشهد
محمدکاظم علمی سولا - دانشیار گروه فلسفه دانشگاه فردوسی مشهد

Abstract:

تاثیر زبان و گفتمان در ایجاد نابرابری های جنسیتی موضوعی قابل توجه و کنکاش است که لازم است بیش از پیش بدان پرداختهشود. در این میان نقش اندیشمندان قطعا تاثیرگذارتر و چه بسا حساس تر است. چرا که عملا فرهنگ، آداب و ر سوم و قوانین باالهام از همین اندیشه ها شکل می گیرد، گسترش می یابد و پایدار می شود. لذا لازم است با بررسی مداوم اندیشه ها و قرار دادن آنهادر بوته ی نقد به پالایش آنها همت گماشت. روش های تحلیل انتقادی گفتمان در این راستا ابزارهایی مرثر و کارگشایند که دربه دست آوردن تحلیلی علمی از این متون پوهشگر را یاری می کنند. این مقاله در نظر دارد با نقد و تحلیل اندیشه های ارسطو،خواجه نصیرالدین طوسی و ملاصدرا در مورد زنان، به بیان این نکته بپردازد که زبان ما و نوع گفتمانی که به کار می بریم در ایجادتغییرات در جهان و شکل یابی هویت افراد تاثیرگذار است، گفتمانی که در سخنان برخی از فلاسفه ظهور یافته و پایه گذار بسیاریاز نابرابری های جنسیتی موجود در جهان شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LLCSCONF05_087. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1044025/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نعمتی، مهرانگیز و علمی سولا، محمدکاظم،1399،تاثیر گفتمان های ارسطو، خواجه نصیرالدین طوسی و ملاصدرا در نابرابری های جنسیتی،5th International Conference on the Study of Language, Literature, Culture and History،https://civilica.com/doc/1044025

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,479
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support