ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تطبیقی عشق در شعر ابراهیم ناجی و فریدون مشیری

Year: 1399
COI: LLCSCONF05_088
Language: PersianView: 267
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لیلا جمشیدی - استادیار دانشگاه پیام نور، گروه زبان و ادبیات عرب

Abstract:

نحله نوظهور رمانتیسم که در قرن نوزده با شکستن قید و بندها و پای نهادن بر اصول خشک و خرد محور کلاسیسم، در عرصهادبیات و هنر ایجاد شده بود، به سرعت توانست در ادبیات مشرق زمین- عربی و فارسی- نیز نفوذ پیدا کرده و پیروانی سرسخت پیدا نماید. ابراهیم ناجی شاعر معاصر مصری و فریدون مشیری شاعر ایرانی را میتوان از نمایندگان بلامنازع رمانتیسم در مشرقزمین به شمار آورد. از مضامین مهمی که در آثار شاعران این مکتب مورد توجه ویژه قرار گرفته است، موضوعات مربوط به عشقاست. ترجیح قلب و احساس بر عقل که دو شاعر، در ادب خود بدان توجه ویژه داشته و با هنرمندی تمام توانستند با پناه بردن بهآغوش عشق در بحبوبه شرایط نابسامان اجتماعی، آثار بی بدیلی به گنجینه ادبیات رمانتیسم اضافه نمایند. بررسی تطبیقی مضمونعشق در شعر این دو شاعر میتواند، ما را در شناخت دیدگاه های رمانتیکی دو شاعر و به تبع آن اشترکات دو ادب عربی و فارسیدر اندیشه های مربوط به رمانتیسم یاری نماید. در این راستا، پژوهش حاضر با استفاده از روش توصیفی- تحلیلی، در پی بررسی انعکاس حالات مربوط به عشق در شعر دو شاعر است. ناجی و مشیری با تکیه بر احساس بی پیرانه خویش، توانستند ناب ترینتصاویر از عشق، انتظار، هجران، حزن و وصال را در لفافه ای از عفت به تصویر بکشند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LLCSCONF05_088. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1044026/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جمشیدی، لیلا،1399،بررسی تطبیقی عشق در شعر ابراهیم ناجی و فریدون مشیری،5th International Conference on the Study of Language, Literature, Culture and History،https://civilica.com/doc/1044026

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 56,044
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support