Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب شناسی ارتباطات اینترنتی برای کارکنان سازمانهای دولتی

همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان و کسب و کار
Year: 1399
COI: CIROB01_142
Language: PersianView: 320
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اکبر سلیمی - دکترای مدیریت پیشگیری از جرم دانشگاه علوم انتظامی امین
محمد قلی زاده - کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی

Abstract:

زمینه و هدف: اینترنت یکی از فناوری های ارتباطی جدید است که امروزه کاربردهای فراوانی در زندگی افراد جامعه داشته و مزایای بسیاری برای پیشبرد هدف های علمی، پژوهشی، فراغتی و... دارد؛ اما استفاده نادرست از این فناوری های ارتباطی منجر به برخی از آسیب های اجتماعی و سازمانی گشته است که متاسفانه کلیه اقشار جامعه را نیز دربر میگیرد و در این میان سازمان های حساس و امنیتی نیز از آن مستثنا نیستند. اعتیاد به اینترنت و تلفن همراه و نیز سایر دشواری های امنیتی، از جمله آسیب های ناشی از کاربرد نادرست این فناوریها محسوب میگردد. از سوی دیگر پلیس به عنوان نهاد موثر میتوانند نقش سازندهای در کاهش آسیب های یادشده و فرایند رشد اجتماعی و جامعه پذیری ایفا کنند. استفاده نادرست از تلفن همراه و اینترنت به ویژه در حوزه کارکنان سازمانهای دولتی، آسیبهای اجتماعی و امنیتی بی شماری را به دنبال دارد. بنابراین هدف از نگارش این مقاله تبیین آسیبهای اجتماعی ناشی از فناوری های ارتباطی و تفهیم آن برای قشر آسیب پذیر و فرهنگ سازی در خصوص استفاده از اینترنت است.روش شناسی: این تحقیق از نوع کاربردی و روش آن توصیفی است. اطلاعات مورد نیاز به صورت اسنادی و کتابخانه ای جمع آوری شده است.یافته ها و نتیجه گیری: در پژوهش حاضر با توجه به آسیب های ناشی از اینترنت برای کارکنان سازمانهای دولتی این نتیجه میسور است که سیر، گشت وگذار و استفاده از فضای مجازی چیزی نیست که بتوان در مقابل آن مقاومت کرد و استفاده از آن را نهی نمود؛ بنابراین با توجه به آسیب پذیری کارکنان و بالتبع تاثیر آن بر روی سازمان، روشها و راهکارهای فراوانی برای جلوگیری از دچار شدن به این آسیبها ارائه شده است که مهمترین راهکار آموزش و بهره گیری از محیط خانواده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIROB01_142. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1044816/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلیمی، اکبر و قلی زاده، محمد،1399،آسیب شناسی ارتباطات اینترنتی برای کارکنان سازمانهای دولتی،National conference on improvement and rebuilding of Organization and Businesses،Tehran،https://civilica.com/doc/1044816

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 1,392
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support