ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

فرسایش و رسوب در معادن روباز با مطالعه موردی بر معدن سرب و روی انگوران واقع در جنوبغرب زنجان

Year: 1399
COI: EMGBC02_025
Language: PersianView: 258
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه مرادی حشمت آباد - کارشناسی ارشد رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی، گروه زمین شناسی، دانشکده علوم زمین، دانشگاه شهید بهشتی تهران
پویا قهرمانی سقای - کارشناسی ارشد مهندسی استخراج معدن، گروه معدن، دانشکده مهندسی معدن،نفت و ژئوفیزیک دانشگاه صنعتی شاهرود

Abstract:

در بررسی های مربوط به فرسایش و حفاظت خاک ویژگی های زمین شناسی و لیتولوژیکی حوزه با توجه به تاثیرات آنها در فرسایش و تولید رسوب از اهمیت خاصی برخوردار است. فرسایش و تولید رسوب به عواملی زیادی مرتبط است که مهم ترین آنها فرسایش پذیری سازندهای زمین شناسی به فرسایش می باشد.کانسار سرب و روی انگوران به عنوان یکی از بزرگ ترین ذخایر سرب و روی خاور میانه و جزو 5 معدن بزرگ ایران بر اساس قانون تشخیص معادن بزرگ از کوچک قرار دارد.کانسار انگوران در اثر کافتی شدن منطقه و فعالیت سیالات گرمابی در کف حوضه تشکیل کانی های اسفالریت و گالن همزمان با شیل و کربنات در زمان پروتروزوئیک ایجاد شده است. بعد از آن کانسار به همراه سنگ همبر در رخساره شیست دگرگون شده است. تخمین میزان فرسایش خاک و بار رسوب در حوضه های آبخیز از جمله مهم ترین اطلاعاتی هستند که برای عملیات حفاظت خاک و آب مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل مشکلات و محدودیت های موجود در روش ها و مدل های برآورد فرسایش خاک و رسوب، استفاده از روشی که بتواند با کم ترین هزینه و صرف وقت، با دقت بالا و به سهولت میزان فرسایش و رسوب را برآورد کند، بسیار مهم به نظر می رسد. هدف از تحقیق حاضر برآورد تاثیر عوامل مختلف انسانی و محیطی بر میزان فرسایش و رسوب در اراضی معدن روباز سرب و روی انگوران می باشد.

Keywords:

سرب و روی، انگوران، کانسار، سیالات گرمابی، فرسایش، رسوب.

Paper COI Code

This Paper COI Code is EMGBC02_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1045052/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادی حشمت آباد، فاطمه و قهرمانی سقای، پویا،1399،فرسایش و رسوب در معادن روباز با مطالعه موردی بر معدن سرب و روی انگوران واقع در جنوبغرب زنجان،Second International Conference on Development of Materials Engineering Technology, Mining and Geology،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1045052

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 19,239
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support