ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یک روش یادگیری عمیق ترکیبی به منظور تخمین سن بیولوژیکی مغز برای کمک به تشخیص بیماری با استفاده از تصاویر MRI

Year: 1398
COI: ICMVIP11_037
Language: PersianView: 625
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا جهانشیری - دانشکده برق و کامپیوتر، دانشگاه تربیت مدرس ، تهران
محمد صنیعی آباد ه - دانشکده برق و کامپیوتر، دانشگاه تربیت مدرس ، تهران

Abstract:

سن بیولوژیکی مغز از روی تصاویر MRI قابل محاسبه است. امروزه پزشکان دریافته اند که این اطلاعات در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها مفید است. برای تخمین سن بیولوژیکی مغز در این مقاله ابتدا یک شبکه یادگیری عمیق از نوع DCNN3 بر روی تصاویر MRI مغزی2001 فرد سالم از مجموعه داده ی BANC پیاده سازی می شود . در ادامه از این شبکه ی سه بعدی به عنوان یک بلاک آماده (شبکه از قبل آموزش دیده) برای استخراج ویژگی استفاده شده است. در راستای تخمین سن مغز، ویژگی های لایه ی آخر این شبکه به سه روش یادگیری ماشین برای رگرسیون یعنی GPR و RVR ،SVR داده می شود. در اینجا خروجی هر روش یک عدد است که بیانگر سن بیولوژیکی تخمینی مغز توسط آن روش است. نتایج حاصل به صورت مستقل با هریک از روش های یاد شده مقایسه می گردد و نتایج مقایسات بیانگر آن است که ویژگی های استخراج شده توسط یک شبکه ی 3DCNN باعث بهبود در نتایج خروجی نهایی نسبت به نتایج گزارش شده در مقالات مشابه شده است. علاوه بر این به عنوان یک روش ادغام نتایج حاصل از روش های رگرسیون متفاوت، تمامی خروجی ها اعم از شبکه DCNN3 با یک نورون در لایه آخر GPR و RVR ،SVR به یک شبکه عصبی جدید با یک تک نورو ن از نوع پرسپترون خطی داده شد ه و جمع وز نداری از سن های تخمینی توسط این روش ها در جهت کاهش خطا به عنوان سن مغز ارائه می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMVIP11_037. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1045176/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جهانشیری، زهرا و صنیعی آباد ه، محمد،1398،یک روش یادگیری عمیق ترکیبی به منظور تخمین سن بیولوژیکی مغز برای کمک به تشخیص بیماری با استفاده از تصاویر MRI،The 11th Iranian and the first International Conference on Machine Vision and Image Processing (MVIP 2020)،Qom،https://civilica.com/doc/1045176

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 30,784
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support