ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی کارایی بخشهای تولیدی شرکت خوراک دان طیور با استفاده از رویکرد فازی و روش DEA (مورد مطالعه شده: شرکت مرغ بهشت)

Year: 1399
COI: CSIEM01_245
Language: PersianView: 205
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام توتی - کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه، تهران، ایران

Abstract:

امروزه با توجه به رشد واهمیت فزاینده ی سازمانها و حضور در دنیای رقابتی، ارزیابی عملکرد سازمانها و مدیران بسیار مورد توجه قرار گرفته و شاخص های گوناگونی به عنوان معیار سنجش عملکرد مدیران در سازمانها مطرح است. تحلیل پوششی داده ها دامنه گسترده ای از مدلهای بهینه سازی ریاضی است که برای سنجش کارایی مجموعه ای از واحدهای متجانس با ورودی ها وخروجیهای مشابه به کار می رود. این مدل مجموعه ای از اوزان را برای متغیرهای ورودی و خروجی هر واحد تصمیم گیری به دستآورده و بر اساس آن کارایی هر واحد را محاسبه میکند. ارزیابی و مقایسه عملکرد واحدهای مشابه قسمت مهمی از مدیریت یک سازمان است. تحلیل پوششی داده ها یکی از تکنیکهای قدرتمند مدیریتی است که ابزاری در اختیار مدیران قرار میدهد تا بتوانند به وسیله آن عملکرد شرکت خود را محک زنند و بر اساس نتایج آن برای آیندهای بهتر تصمیم گیری کنند. در این پژوهش با استفاده از رویکرده فازی برای تحلیل داده های کیفی و با کمک روش تحلیل پوششی دادهها (DEA) و مدل برنامه ریزی خطی BCC-I و حل مدل در نرم افزار Lingo به تجزیه و تحلیل و ارزیابی کارایی خط تولید در شرکت خوراک دان و طیور پرداختیم. در این مطالعه سعی میکنیم کارایی واحدهای تولیدی، نقاط ضعف و قوت و رتبه بندی آنها را ارائه کرده و پیشنهاداتی را به منظور افزایش کارایی، در واحدهایی که از کارایی کمتر برخوردارند مطرح نماییم.

Keywords:

کارایی , ارزیابی عملکرد , تحلیل پوششی داده ها , صنایع تولید دان و طیور.

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSIEM01_245. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1045480/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
توتی، الهام،1399،ارزیابی کارایی بخشهای تولیدی شرکت خوراک دان طیور با استفاده از رویکرد فازی و روش DEA (مورد مطالعه شده: شرکت مرغ بهشت)،1st International Conference on Challenges and New Solutions in Industrial Engineering and Management and Accounting،Sari،https://civilica.com/doc/1045480

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,716
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support