ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش اینترنت اشیاء بر یکپارچگی زنجیره تامین و عملکرد سازمانی در کارخانجات تولید مواد غذایی

Year: 1399
COI: CSIEM01_555
Language: PersianView: 527
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نوید خبیری - استادیار، گروه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفادشت
علی مهرابی - کارشناس ارشد، گروه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفادشت

Abstract:

یکی از حیاتی ترین و بنیادی ترین بخش های مدیریت یک کارخانه تولید مواد غذایی، مدیریت زنجیره تامین آن کارخانه محسوب میشود. بخشی که وظیفه هماهنگی میان تمام واحدها از مراحل ابتدایی مانند تامین مواد اولیه تا مراحل نهایی نظیر تحویل و خدمات پس از فروش کالا را بر عهده دارد. وجود بسترهای اطلاعاتی جامع و معتبر از الزامات مدیریت یک زنجیره تامین است. ازاینرو بهکارگیری هرچه صحیح تر فناوریهای یکپارچه اطلاعاتی نظیر فناوری اینترنتی از اشیاء در این بخش از مدیریت مورد اهمیت است. تکنولوژی اینترنت اشیاء به زنجیره تامین مواد غذایی اجازه می دهد که از مجازی سازی پویا در فرآیندهای مدیریت عملیات استفاده کنند. این پشتیبانی شرکتهای غذایی را در مقابله با محصولات فاسدشدنی، تغییرات غیرقابل پیش بینی تامین و ایمنی مواد غذایی و پایداری مورد نیاز بهبود می بخشد. در این مقاله مفهوم زنجیره های تامین مواد غذایی از چشم انداز اینترنت اشیا تحلیل شده و یک معماری برای پیاده سازی سیستمهای اطلاعاتی پیشنهاد می کند. این پژوهش از لحاظ هدف، کاربردی است زیرا به بررسی نقش اینترنت اشیاء بر یکپارچگی زنجیره تامین و عملکرد سازمانی در کارخانه های فعال در صنعت تولید مواد غذایی میپردازد که از نظر روش، یک تحقیق توصیفی از نوع پیمایشی می باشد. توصیفی به این دلیل که تصویری از وضع موجود ارائه و پیمایشی است از این جهت که با گردآوری اطلاعات از جامعه آماری از طریق پرسشنامه می پردازد. نتایج پژوهش حاضر اثربخشی اتخاذ اینترنت مبتنی بر اشیا بر یکپارچگی زنجیره تامین یعنی یکپارچگی با تامین کنندگان، یکپارچگی داخلی و یکپارچگی با مشتری را اثبات میکند.

Keywords:

اینترنت اشیاء (IOT)، زنجیره تامین،عملکرد سازمانی، مواد غذایی.

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSIEM01_555. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1045789/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خبیری، نوید و مهرابی، علی،1399،نقش اینترنت اشیاء بر یکپارچگی زنجیره تامین و عملکرد سازمانی در کارخانجات تولید مواد غذایی،1st International Conference on Challenges and New Solutions in Industrial Engineering and Management and Accounting،Sari،،،https://civilica.com/doc/1045789

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 413
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support