ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثرگذاری نمایشگاه ها و رویدادهای مد و لباس در عرصه طراحی مد

Year: 1399
COI: CSIEM01_694
Language: PersianView: 562
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فراست قسمتی - کارشناس ارشد، گروه طراحی پارچه و لباس، موسسه آموزش عالی هنر و معماری کمال الملک نوشهر، مازندران، ایران،
خضراله متاجی

Abstract:

بطور کلی میتوان از لباس بعنوان یکی از جلوه های هویت ملی و عناصر مهم فرهنگی در هر جامعه نام برد که بیانگر امنیت و حس تعلق بوده و براساس آگاهی و درک افراد و مواردی همچون تابعیت، قومیت، دین، طبقه فرهنگی و اجتماعی، هر گروه از جامعه را با فرهنگ متمایز نمایان میسازد. امروزه در سطح جهان صنعت مد و لباس از اهمیت فوق العادهای برخوردار است. برپایی رویدادها و نمایشگاه های مد و لباس به منظور افزایش اثرگذاری و اثرپذیری و همچنین رشد اقتصادی در سطح جامعه بسیار حائز اهمیت میباشد. در این پژوهش به شناسایی و ارزیابی اثرگذاری و اثرپذیری نمایشگاه ها و رویدادهای مد و لباس بر مخاطبان با بهره گیری از تکنیک دنپ پرداخته شده است. بدین منظور بر پایه رویکرد نوین دیمتل مبتنی بر فرآیند تحلیل شبکه (دنپ)، از نظرات 10 نفر از خبرگان حوزه طراحی مدو لباس، به شناسایی و بررسی چگونگی ارتباط میان این عوامل و نیز اولویت بندی آنها، استفاده گردید. پژوهش حاضر از حیث هدف، کاربردی و از نوع تحلیلی-کتابخانه ای بود که در سال 1398 انجام شد. جهت گردآوری داده ها، از دو پرسشنامه محقق ساخته استفاده شد و جامعه مورد مطالعه نیز مصرف کنندگان، تولیدکنندگان پوشاک و خبرگان بودند. نتایج این تحقیق نشان داد که از میان 26 معیار مورد تایید خبرگان؛ اشاعه فرهنگی، تفکرات مذهبی، استقلال مالی و فرهنگ به ترتیب دارای اولویت بالاتری نسبت به سایر معیارها میباشند. از پژوهش حاضر میتوان در زمینه برگزاری و کیفیت بخشی به نمایشگاه ها و رویدادهای مد و لباس وهمچنین طراحی مد بهره گیری نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSIEM01_694. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1045928/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قسمتی، فراست و متاجی، خضراله،1399،اثرگذاری نمایشگاه ها و رویدادهای مد و لباس در عرصه طراحی مد،1st International Conference on Challenges and New Solutions in Industrial Engineering and Management and Accounting،Sari،https://civilica.com/doc/1045928

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 324
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support