ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

عوامل تشدید مجازات در آرای دیوان بین المللی کیفری

Year: 1398
COI: JR_CLD-16-18_007
Language: PersianView: 136
This Paper With 30 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 30 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صادق سلیمی - گروه حقوق بین الملل، دانشکده حقوق، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی

Abstract:

چکیده در 16 آذر 1398 دیوان بین المللی کیفری سنگین ترین حکم محکومیت خود را با اعمال سی سال حبس نسبت به نتاگاندا صادر نمود. در این رای به عوامل مشدده کیفر به تفصیل پرداخته شده است. در آراء قبلی دیوان نیز درخصوص کیفیات مشدده و مخفه به تفصیل بحث شده است. دیوان به منظور بررسی دقیق کیفیات مشدده و مخففه جلسه مستقلی را پس از احراز محکومیت صرفا به منظور تعیین کیفر تعیین و به تک تک مواردی که طرفین استناد می کنند پاسخ می دهد. شایسته است در حقوق داخلی نیز مرحله محکومیت به ارتکاب جرم و مرحله تعیین مجازات از هم جدا شوند. در این پژوهش توصیفی- تحلیلی از مطالعه و مقایسه احکام محکومیت دیوان به این نتیجه رسیده ایم که درخصوص تکرار جرم تاکنون موردی در دیوان وجود نداشته تا به عنوان عامل مشدده منظور شود. در مورد تعدد جرم حتی از نوع مختلف، رویه شعب دیوان تاکنون این بوده که حداکثر مجازات نهایی اعمال شده برای جرایم متعدد، صرفا در حد مجازات اشدی بوده که دیوان برای یکی از جرایم درنظر گرفته بوده و به عبارت دیگر تعدد جرم موجب تشدید مجازات در احکام دیوان نشده است که این امر می تواند اثر بازدارندگی دیوان را کاهش دهد.

Keywords:

واژه های کلیدی: کیفیات مشدده , دیوان بین المللی کیفری , مجازات , نتاگاندا Key words: Aggravating circumstances , ICC , Sentence , Ntaganda

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_CLD-16-18_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1046168/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلیمی، صادق،1398،عوامل تشدید مجازات در آرای دیوان بین المللی کیفری،https://civilica.com/doc/1046168

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 14,737
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support