Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهبود کیفیت سرویس های اینترنت اشیاء با مهاجرت چندمعیاره در فضای بین ابری

Year: 1399
COI: RSETCONF03_005
Language: PersianView: 883
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن طریقی - استادیار،گروه مهندسی کامپیوتر، دانشگاه صنعتی امیرکبیر
فائزه رحیم زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر
سیداحمد معتمدی - عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

رایانش هوشمند، مبتنی بر اینترنت اشیا می باشد، که سرویس های متنوعی را ارائه می کند. از جمله اینسرویس ها می توان به شهر هوشمند، حمل و نقل هوشمند، خانه هوشمند اشاره کرد. با توجه به اینکه داده-ها در مباحث اینترنت اشیا، کلان داده هستند، از این رو دارای تنوع زیاد، سرعت تولید زیاد و حجم زیادمی باشند. بازی های آنلاین مثالی از این دسته از سرویس ها می باشد. چون در این سرویس ها تنوع و تغیربسیار زیاد است، بنابراین منابع دچار محدودیت می شوند. پس استفاده از رایانش ابری امری ضروری است.رایانش ابری شامل مراکز دادهی متعدد می باشد، که به دلیل مباحث مربوط به امنیت، هزینه ها، انواع اتصالو ... در مناطق جغرافیایی مختلف قرار دارند. از طرفی، تغیر و تنوع زیاد در خدمات و سرویس های هوشمند،باعث می شود، منابع در رایانش ابری نیز دچار محدودیت شوند، پس نیازمند توازن بار در حالت بین ابریهستیم. بارکاری سرویس های اینترنت اشیا به صورت پویا تغییر می کند. برخی از سرورها با تراکمدرخواست مواجه می شوند، در حالی که برخی دیگر در حالت بی استفاده قرار دارند. بنابراین نیازمندمدیریت تقاضاهای کاربران سرویس های هوشمند هستیم. الگوریتم های موازنه بار متعددی برای توزیعبارکاری در یک مرکز داده معرفی شده اند، که تکنیک های مختلفی را برای کنترل و اداره درخواست هایبیش از اندازه دربرمی گیرند. در حالی که بیشتر سرویس دهنده های ابری مانند آمازون دارای چندینمرکزداده در مناطق مختلف هستند. زمانی که بار بر روی یک سیستم بیش از توان و ظرفیت منابع باشد،به کمک این الگوریتم ها، بار اضافی به سیستم های دیگری منتقل می شود. این مقاله مدلی مبتنی برمهاجرت هوشمند سرویس های محیط اینترنت اشیا در فضای میان ابری به نام مدل مهاجرت بین ابری ارائهمی دهد. این مدل، مبتنی بر الگوریتم مقایسه چندمعیاره تاپسیس بوده و برای وزن دهی مراکز داده ها ازروش آنتروپی شانون استفاده می کنیم. نتایج شبیه سازی با کلودسیم پلاس نشان میدهد که معیارهایبهبود عملکردی (مانند زمان پاسخ، توان عملیاتی و ...) در کل سیستم مرکز داده ابری بهبود می یابد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RSETCONF03_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1046775/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طریقی، محسن و رحیم زاده، فائزه و معتمدی، سیداحمد،1399،بهبود کیفیت سرویس های اینترنت اشیاء با مهاجرت چندمعیاره در فضای بین ابری،3rd International Conference on Advanced Research in Science, Engineering and Technology،Tehran،https://civilica.com/doc/1046775

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,591
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support