ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Research
Title

تهیه بانک اطلاعاتی کامل میکرو ارگانیزم های آبزی ایران

نوع محتوی : طرح پژوهشیتاریخ انتشار: 28 فروردین 1397
استان موضوع گزارش : تهرانشهر موضوع گزارش: تهران
کد COI Research: R-1050068تاریخ درج در سایت: 27 بهمن 1397
زبان اصلی Research: Persian دسته بندی علمی Research: علوم کشاورزی
View: 173Pages: 60

Authors

Abstract:

با پیشرفت علم شیلات و آبزی پروری در کشور و اهمیت تکثیر و پرورش گونه های مختلف آبزیان (آب شیرین وشور و لب شور) توجه به عوامل بیماری زا در روند رشد آبزیان معطوف شده است ، یکی از این عوامل، میکرو ارگانیسم های بیماری زا و غیر بیماری زای باکتریایی، قارچی و ویروسی می باشند که می توانند با افزایش در محیط آبی خطرات زیستی را برای موجودات آبزی ودر برخی موارد انسان داشته باشند . مطمینا با شناخت دقیق بیماری می توان قدم هایی در پیشگیری و درمان برداشت همچنین تحقیق و مطالعه بیشتری بر روی عوامل مختلف بیماریزا چه در شرایط طبیعی و یا تجربی انجام داد . از میکروارگانیسم ها می توان به عنوان پروبیو تیک و تقویت سیستم ایمنی آبزیان و تولید واکسن نیز استفاده و در زمینه بهبود شرایط زیستی آبزی اقدام نمود . با اینکه در سال های متمادی مطالعات فراوانی در زمینه میکرو ارگانیسم های آبزی و محیط آبی صورت پذیرفته است لیکن اطلاعات کاملی و مدونی از مطالعات ژنتیکی میکروارگانیسم ها در کشور وجود ندارد و اگر چنین تحقیقاتی صورت پذیرفته اندک است و جوابگوی نیاز نمی باشد در صورتی که جمع آوری اطلاعات راجع به این دسته موجودات و شناسایی کامل ذخایر ژنتیکی آنها می تواند پایه تحقیقات در زمینه های مختلف را به وجود آورد . اینکه چه میکروارگانیسم هایی هویت دار ند و در شرایط استاندارد نگهداری می شوند سیوالی است که تاکنون بی جواب مانده است و در این تحقیق سعی شده لیست کامل میکروارگانیسم ها شامل باکتری –قارچ و ویروس که تا کنون از آبزیان و محیط آبی جدا شده معرفی گردد و میکروارگانیسم های آبزی شناسنامه دار که در بانک میکروارگانیسم ها وجود دارد نیز آورده شده است و تمام مستندات نشان می دهد راه زیادی برای شناسنامه دار کردن و نگهداری این میکروارگانیسم ها وجود دارد.

Research COI Code

This Research COI Code is R-1050068. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1050068/

تهیه کنندگان Research

کارفرمای پروژه:
مجری پروژه:
در بخش لیست سازمانها می توانید لیست سازمانهای کارفرما و مجری پروژه های علمی و گزارشهای تحقیقاتی ارتباط با صنعت دانشگاهها را مشاهده نمایید.

Research Info Management

New Researches

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support